8 tygodni do zdrowia, bo tak nazwał swoje działania, to cykl ośmiu 35. programów treningowych o wzrastającej intensywności. Każdy odcinek zawiera konsultacje specjalistów i zapewnia powtarzalny schemat przygotowania się do kolejnego treningu. Pokazuje też możliwości monitorowania postępów.
Treningi zostały przygotowane przez profesjonalnych trenerów oraz fizjoterapeutę, który przed każdym treningiem demonstruje, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. W grupie tej jest też lekarz, który omawia zdrowotne korzyści wysiłku fizycznego oraz przedstawia tygodniowy plan samodzielnej aktywności, a także psycholog, który motywuje i zachęca do wytrwałości.
Każdy, kto przyłączy się do programu, może dzięki niemu realizować własne cele dotyczące sprawności fizycznej i kondycji, w zależności od swojego stanu zdrowia i możliwości. Sam może ocenić, na którym poziomie treningu pozostaje.
Dotychczas ukazały się trzy odcinki: Adaptacja, czyli zaczynamy i Budujemy wydolność oraz Ćwiczenia z obciążeniem. Kolejne odsłony 8 tygodni dla zdrowia to: Tabata (intensywny trening jako sposób na szybkie pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu) i nasze pierwsze interwały (przeplatanie wysiłku o dużej intensywności z wysiłkami o niskiej intensywności), Wzmacniamy siłę mięśni, Poznajemy interwały prof. Gibali, Czas na interwałowy HIIT. Etap 1 i Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2.
Emisja odcinków odbywa się w każdy wtorek na portalu Akademia NFZ. Program ma rekomendacje Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
W drodze do zdrowia autorzy planu treningowego przypominają też o właściwym odżywianiu. Można stworzyć własną dietę dopasowaną do swojego wzrostu, masy ciała, wieku i zapotrzebowania kalorycznego. Pomóc w tym może portal: diety.nfz.gov.pl.
Więcej informacji na stronie: www.nfz-lublin.pl
Napisz komentarz
Komentarze