- Jest też dobra wiadomość - część zaplanowanych wcześniej zadań pozostaje bez zmian. Mianowicie, każdy senior mieszkający w Chełmie będzie mógł zaopatrzyć się w pudełko życia, które otrzyma bezpłatnie w siedzibie stowarzyszenia przy placu dra E. Łuczkowskiego 15 (szkoła WILIAMS) - zapowiada Artur Juszczak.
Pudełko życia to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.
- Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Dodatkowo na lodówce umieszczamy naklejkę informującą o tym, że takie pudełko posiadamy - tłumaczy Juszczak.
W ramach projektu rozdawane też będą bilety wstępu do chełmskiej tężni solankowej, o ile będzie to już fizycznie możliwe. Najtrudniejszym jednak elementem projektu są zaplanowane porady psychologiczne dla seniorów, które w pierwotnej wersji zakładały spotkania bezpośrednie. Niestety, pokrzyżowała je pandemia.
- Nie chcemy rezygnować z tych porad, gdyż wiemy, jak ważne są dla seniorów, dlatego zamierzamy skorzystać z dobrodziejstw technologii i pilotażowo zaproponować uczestnikom porady za pośrednictwem facebooka. Wyszukując fanpage Chełmski Senior, będziemy mogli dwa razy w tygodniu tj. wtorek i środa, w godzinach 12-14 połączyć się w videorozmowie z dyżurującym psychologiem - wyjaśnia prezes stowarzyszenia. - Takie spotkania mają na celu nie tylko wsparcie psychologiczne w tych ciężkich chwilach, ale też pomoc w doraźnych potrzebach. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, to nie problem. Stowarzyszenie zachęca również do kontaktu telefonicznego w tym samym czasie pod nr tel. 881 297 298.
Napisz komentarz
Komentarze