Mundurowi prowadzili akcję 8 kwietnia. Osoby, które chciały skorzystać siłowni i zrzucić nadmiar kalorii, były zaskoczone ich obecnością. Policjanci legitymowali klubowiczów i sprawdzali, czy posiadają odpowiednie licencje lub zaświadczenia.
- Kontrole były odpowiedzią na zgłoszenia, jakie otrzymaliśmy tego dnia od wielu osób. Obowiązkowe działania prowadziliśmy w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, czyli przestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Policjanci zbierali materiał dowodowy, który został przekazany do prokuratury w celu oceny prawno-karnej. Powiadomili też sanepid.
Następnego dnia w mediach społecznościowych ukazał się komunikat sieci siłowni i klubów fitness w Polsce, z którą współpracują właściciele placówki w Krasnymstawie. Wynika z niego, że od 9 kwietnia krasnostawski obiekt i inne podobne placówki w kraju są tymczasowo nieczynne.
- Byliśmy otwarci od miesięcy. Z naszych klubów legalnie korzystali sportowcy określeni w rozporządzeniu Rady Ministrów. Od kilku dni w naszych klubach oraz w całej branży fitness pojawiły się zmasowane, a przede wszystkim bezprawne działania służb, uniemożliwiające nam funkcjonowanie zgodnie z prawem. Mogliście to odczuć osobiście, będąc świadkiem wizyt różnych organów państwowych w klubie. Wierzymy, że wkrótce ponownie otworzymy dla was drzwi naszych klubów. Będziemy o to walczyć i na bieżąco informować - czytamy w oświadczeniu sieci Xtreme Fitness Gyms Poland.
Napisz komentarz
Komentarze