Na targowisku powinniśmy zobaczyć takich wystawców jak: Marzena Piątkowska, Agnieszka Szczepanik, Barbara Nowakowska, Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinie Starej, Zofia Rozmus, Jan i Krystyna Ulaniccy, Drewno i Forma Sylwia Wnuk, Drewniana Kraina Łukasz Florek, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, Spółdzielnia Socjalna „Wojsławianka”, Klub Seniora „Aktywna Jesień” w Wojsławicach, Halina Skowron, Maria Soroka, Koło Gospodyń Wiejskich w Białopolu, Irena Blim, Drewniany Domek Emilia Karoń, Zbigniew Szyrma, Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Leśniowskim oraz Light Roast Michał Wnuk.
Wojsławice już od wielu dziesiątek lat słyną z odbywających się tu w każdą środę tradycyjnych targów. Po utworzeniu nowoczesnego targowiska „Mój rynek” z miejscami do handlu pod wiatą oraz na otwartej przestrzeni, a także z nowymi chodnikami, drogą dojazdową, parkingiem i oświetleniem, od 2020 roku ustanowiono drugi dzień handlowy w soboty. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż również w tym dniu z targowiska korzysta duża liczba kupujących i sprzedających.
Władze gminy, chcąc jeszcze bardziej wykorzystać potencjał targowiska, postanowiły organizować także niedzielne jarmarki, od maja do września. Mają się różnić od tych tradycyjnych targów w środy i soboty, gdyż będą dedykowane określonej grupie sprzedawców.
- Chodzi nam głównie o to, aby lokalni i regionalni wytwórcy mogli zaoferować do sprzedaży swoje produkty, takie jak: żywność ekologiczna, regionalne potrawy i przysmaki. Będzie to także miejsce, gdzie swoje dzieła zaprezentują twórcy ludowi, rzemieślnicy, malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, garncarze, hafciarki - mówi wójt Henryk Gołębiowski. - Oczywiście będą mogli je także sprzedawać.
Warto podkreślić, że miejsca do handlu będą udostępniane bezpłatnie grupom sprzedawców określonych w regulaminie jarmarku.
Jak zapewnia Małgorzata Paździor Król, dyrektor GCKSiT w Wojsławicach, każdemu "Jarmarkowi wojsławickiemu" towarzyszyć będzie jakieś wydarzenie kulturalne.
Napisz komentarz
Komentarze