Lądowanie takie wykonuje się w sytuacji zagrożenia, kiedy nie ma możliwości szybkiego powrotu do lotniska, aby w sposób kontrolowany i bezpieczny wykonać lądowanie w terenie niebędącym lotniskiem lub lądowiskiem.
- Mimo niepokoju, ta trudna sytuacja wyraźnie pokazała, iż proces szkolenia w Ośrodku Kształcenia Lotniczego ATO PWSZ w Chełmie realizowany jest w pełni profesjonalnie. Nasza kadra instruktorska kładzie bardzo duży nacisk na przygotowanie studentów do właściwego postępowania w sytuacjach krytycznych – powiedział rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.
Student w trakcie zdarzenia wykazał się dużym opanowaniem oraz właściwą oceną sytuacji i jej potencjalnych skutków. Podjął, na bazie swojego wyszkolenia, właściwą decyzję o wykonaniu lądowania zapobiegawczego, wybrał bezpieczny teren i wykonał bardzo dobre lądowanie na nawierzchni nieprzygotowanej do lądowań. Tym samym bez szwanku wyszedł zarówno on sam, jak i samolot.
- Jestem niezwykle dumny z postępowania naszego studenta. Świadczy ono zarówno o umiejętności zachowania zimnej krwi w trudnej sytuacji, ale także o bardzo dobrych efektach procesu wyszkolenia. Jego zachowanie warte jest wyróżnienia, a postawa i wykorzystanie zdobytej wiedzy predestynuje go w przyszłości do grupy najlepszych pilotów.
(źródło: PWSZ Chełm)
Czytaj również: Nowy regulamin zamiast pogodzić jeszcze bardziej skłócił kupców
Napisz komentarz
Komentarze