W związku z pandemią mieszkańcy nie mogą przyjść do urzędu wtedy, kiedy chcą, by załatwić sprawę. Muszą najpierw telefonicznie umówić się na wizytę. Ale jak się umówić, skoro nikt nie odbiera telefonu?
- Przez dwa dni dzwoniłem pod numer telefonu, który znalazłem na drzwiach USC. Albo nikt nie odbierał, albo odłożona była słuchawka. Pracuje tam ktoś czy nie? - denerwuje się pan Krzysztof.
Nasz rozmówca chce wymienić dowód osobisty, ponieważ ten, którego używa, stracił ważność. Zależy mu na czasie, bo musi załatwić inne sprawy urzędowe. A tu jak na złość nawet nie może umówić się na wizytę w urzędzie.
- Z tego, co wiem, pracownicy USC są zaszczepieni, nie rozumiem więc, dlaczego nie mogą normalnie przyjmować interesantów? - docieka pan Krzysztof. - Ale skoro już musi tak być, to wypadałoby chociaż odbierać telefon.
- W kontekście przytoczonej skargi pragniemy zauważyć, że 24 sierpnia miasto informowało o awarii systemu teleinformatycznego. Do dnia 31 sierpnia informacje dotyczące m.in. dowodów osobistych były udzielane pod numerami 82 564 02 77 lub 82 565 20 70. Interesanci mogli się również zgłaszać bezpośrednio do budynku przy ul. Pocztowej 50 (pok. 15) - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.
Jak udało nam się ustalić, w Wydziale Ewidencji Ludności, który zajmuje się m.in. dowodami osobistymi, pracuje pięć osób. Telefony są odbierane w godzinach pracy (7.30-15.30) przez wszystkich pracowników.
Aktualnie interesant, który chce złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, umawia się na wizytę w urzędzie telefonicznie (82 564 38 65) lub osobiście w budynku przy ul. Pocztowej 50. Wymagane do załatwienia sprawy dokumenty można pobrać osobiście lub ze strony e-urząd. Po złożeniu wniosku interesant otrzymuje potwierdzenie. Czas oczekiwania wynosi maksymalnie 30 dni. Informację o tym, że dowód jest gotowy do odbioru, zainteresowany otrzymuje poprzez wiadomość SMS (jeśli wyraził na to zgodę). Może to sprawdzić również na stronie www.obywatel.gov.pl. Żeby odebrać dokument, trzeba umawiać się na kolejną wizytę w urzędzie.
- Praca urzędników w dalszym ciągu podlega niektórym ograniczeniom związanym z pandemią COVID-19. Pracownicy muszą stosować zasady zachowania dystansu społecznego i ograniczania kontaktów, mając na względzie bezpieczeństwo interesantów. Podkreślamy jednak, iż miasto dokłada starań, aby funkcjonowanie urzędu w czasie pandemii było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców - dodaje Zieliński.
Teraz czytane: Długo się nie nabył - kolejna osoba zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miasta Chełm
Napisz komentarz
Komentarze