- Dożynki powiatowe w naszej gminie po raz ostatni odbywały się w 2004 roku - mówi sekretarz gminy Stanisław Repeć.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej dziękczynnej na boisku sportowym w Rudniku. Po nabożeństwie odbędzie się powitanie gości przez wójta Tadeusza Zdunka i starostę Janusza Szpaka oraz tradycyjne widowisko obrzędowe.
Nagrodę główną zdobył wieniec wykonany przez Stowarzyszenie „Sami Swoi” z Rudnika. Drugie miejsce otrzymał wieniec z Gorzkowa wykonany przez Beatę Puławską wspólnie z pracownikami gminy i Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Trzeci był wieniec z gminy Siennica Różana, a uwiły go panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Siennickiej. Pozostałe wieńce zostały równorzędnie wyróżnione i nagrodzone.
W konkursie na najładniejsze Stoisko Gminne pierwszą nagrodę przyznano gminie Rudnik. Kolejne gminy zostały nagrodzone i wyróżnione.
Kolejną nagrodą przekazaną z rąk starosty Janusza Szpaka było wyróżnienie i dyplom producentów serów podpuszczkowych Doroty i Jerzego Moniów, którzy znaleźli się w gronie finalistów siedemnastej edycji konkursu „Sposób na sukces” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
Kolejnym wyróżnieniem było przekazanie nagrody dla Agnieszki i Arkadiusza Matyczów, którzy otrzymali „Srebrny Laur” AGROLIGA 2017. Konkurs był organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Za szczególne zasługi dla rolnictwa grawerton otrzymał Ryszard Wołyniak, emerytowany naczelnik wydziału rolnictwa Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Nagroda została wręczona przez Ryszarda Staśczaka, dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
Podczas dożynek nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły z gmin powiatu krasnostawskiego. Wielu wrażeń dostarczyła rewia cygańska w wykonaniu zespołu „Cygańskie czary”. Wszystkie kolory ukraińskiego tańca ludowego pokazał zaś zespół wokalno-choreograficzny „Galiczyna”.
Napisz komentarz
Komentarze