Burmistrz Tadeusz Górski zdradza, że na starych fotografiach działka, o której mowa w dokumentacji przetargowej, to miejsce, w którym są stragany handlowe, ale które jawi się jednocześnie jako przestrzeń do odpoczynku i rekreacji.
- Plany związane z zagospodarowaniem tego terenu podjęliśmy w porozumieniu z mieszkańcami. Jest on rozłożony na kilka etapów i wymagający na pewno sporo starań. Sądzę jednak, że finalny efekt wpłynie nie tylko na wizerunek samego Rejowca, ale i całej naszej gminy. Jestem o tym głęboko przekonany – wyjaśnia burmistrz Górski.
Jakie prace zostaną przeprowadzone na działce oznaczonej numerem 331? Na powierzchni 1092 m2 ma powstać m.in. pięć drewnianych wiat, które zostaną usytuowane na utwardzonym uprzednio placu. Zostaną na nim również zamontowane ławeczki oraz śmietniczki. Plac zostanie odpowiednio oświetlony, a mieszkańcy i przyjezdni, którzy odwiedzą to miejsce, będą mogli zapoznać się z treścią tablic edukacyjnych, informujących o historii Rejowca.
-Zaplanowaliśmy również częściową rozbiórkę i remont budynku gospodarczego, który się tam znajduje. Jego wygląd nie jest zbyt estetyczny, a zależy nam na tym, aby centrum stanowiło prawdziwą wizytówkę. Będzie to zatem jednocześnie miejsce, gdzie odbywał się będzie tradycyjny handel – innego takiego miejsca w Rejowcu nie mamy, ale jednocześnie przestrzeń codziennego odpoczynku na świeżym powietrzu – wyjaśnia burmistrz Rejowca.
Remont zostanie przeprowadzony w ramach środków własnych samorządu, ale o ostatecznych kosztach wszystkich robót władze poinformują dopiero po otwarciu ofert i wyborze najkorzystniejszej z nich.
-Z pewną satysfakcją obserwujemy, że mieszkańcy doceniają nasze starania i szanują to, co udało się zrobić do tej pory. Nie mieliśmy do czynienia z aktami wandalizmu. Mamy nadzieję, że podobne obserwacje będą towarzyszyły pracom, które rozpoczną się już wkrótce - dodaje Górski.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze