Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Pobrałeś aplikację e-Paragony 2.0? No, to teraz możesz mieć problem

W pierwszym miesiącu po uruchomieniu aplikacji e-Paragony 2.0 pobrano ją blisko 20 tysięcy razy. Niestety aplikacja jak na razie nie spełnia swojej głównej funkcji.
kobieta z paragonami

Autor: Canva

„e-Paragony 2.0 to bezpłatna aplikacja, dzięki której możesz zarządzać wydatkami, zgłaszać nieprawidłowości i sprawdzać paragony z kodem QR. Aplikacja jest w pełni bezpieczna i całkowicie anonimowa. Nie gromadzimy żadnych danych o Twojej aktywności. Wszystkie informacje są zapisywane tylko w twoim urządzeniu z możliwością utrzymywania ich w chmurze” – czytamy na stronie Podatki.gov.pl.

Jest aplikacja, nie ma e-paragonów

15 września włączono tzw. HUB paragonowy, a wraz z nim aplikację e-Paragony 2.0, dostępną w sklepach Google Play i App Store. Jednak aplikacja nie spełniła swojego głównego celu. Brak kas fiskalnych kompatybilnych z HUB-em paragonowym uniemożliwił użytkownikom odebranie e-paragonu. Żeby to zmienić, konieczna będzie aktualizacja ich oprogramowania. 

Resort finansów w swoim oświadczeniu podkreślił, że producenci kas zaczynają wprowadzać funkcjonalność dla e-paragonów oraz planują w najbliższym czasie przeprowadzić aktualizacje. W obecnej formie aplikacja e-Paragony 2.0 służy głównie jako narzędzie do zarządzania budżetem domowym i archiwizowania tradycyjnych, papierowych paragonów. Użytkownicy mogą ręcznie dodawać skanowane paragony i kategoryzować je w zależności od rodzaju produktu. 

Ministerstwo zachęca do brania paragonów 

Jak pokazała sonda Radia Zet, blisko połowa z nas deklaruje, że nie zabiera ze sobą paragonu. Tymczasem resort finansów zachęca Polaków, żeby nie zostawiali paragonów w sklepach. 

Dlaczego? Ponieważ paragon to nie tylko potwierdzenie, że podatek trafił do budżetu państwa. To także dokument, który ułatwi zgłoszenie reklamacji, porównanie cen i sprawdzenie, czy transakcja została rozliczona prawidłowo.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama FFCL dodatek
KOMENTARZE
Autor komentarza: ziomalTreść komentarza: a może byście tak piłkarzy zapytali jak im sie gra na tym boisku, było nie było nowe jest i zdaje sie na nim będą rozgrywane mecze ,znaną kwestią jest mental ,a ten z murawą i grą ma wiele wspólnegoData dodania komentarza: 19.01.2025, 15:23Źródło komentarza: Pierwszy sparing na plusAutor komentarza: rzetelnieTreść komentarza: może przedstawicie obiektywne zestawienie wykonanych inwestycji za kadencji poszczególnych prezydentówData dodania komentarza: 18.01.2025, 20:33Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!Autor komentarza: ignacTreść komentarza: żeby nie banaszek to dalej byście jeżdzili po torachData dodania komentarza: 18.01.2025, 15:26Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!Autor komentarza: Kostuś****Treść komentarza: Czepiacie, się niewinnego człowieka,co tyle zrobił dla Chełma i robi dalej,smutne ,to jest lecz prawdziwe i nie zadłużył Chełma Naszej a spłaca Chełm ,maleją długi Chełma.Data dodania komentarza: 18.01.2025, 12:42Źródło komentarza: Prezydent Chełma Jakub Banaszek pod ostrzałem hejtu i gróźb. Obrzydliwe wyzwiska i życzenia śmierciAutor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji GórnejTreść komentarza: Oby kryzys został szybko zażegnany. Bo nikomu to nie służy: wykonawca traci kasę, miasto zostaje z takimi a nie innymi drogami a my mieszkańcy jeździmy po takich zaniedbanych drogachData dodania komentarza: 18.01.2025, 09:23Źródło komentarza: Chełm. Największa inwestycja w historii miasta, warta 250 milionów złotych, wstrzymana!
Reklama
Reklama
Reklama