Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Udany rok w MKL Chełm. Mają apetyt na kolejne sukcesy

Minął pierwszy rok istnienia MKL, gdzie pod skrzydłami pięciu trenerów umiejętności doskonali ok. 80 lekkoatletów. Oprócz licznych medali i sukcesów, klubowi udało się pozyskać partnerów do współpracy.
Udany rok w MKL Chełm. Mają apetyt na kolejne sukcesy

Pierwszymi tegorocznymi sukcesami zawodników MKL Chełm były udane występy w biegach przełajowych, gdzie srebro zdobyła Amelia Kogut, natomiast kwalifikacje do Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich uzyskali: Bartłomiej Wrona, Lena Skobel, Lena Chrobot i Laura Nowosad.

- W maju rozpoczęła się rywalizacja stadionowa, a uzyskiwane podczas kolejnych zawodów wyniki budowały naszą pozycję wśród klubów w województwie i w całym kraju - mówi trener Łukasz Serej. - Znaczącym osiągnięciem był dla nas udział w zmaganiach z cyklu "Lekkoatletyka dla każdego", gdzie medale zdobyli Wiktoria Hryszko, Piotr Dmuch, Jan Litwin i Lena Chrobot, a także brązowy krążek zdobyty przez Lenę Węgielską w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich. Przełożyło się to na pięć klasyfikacji do ogólnopolskich finałów, w których start miały już też zapewniony Kinga Zacharczuk i Lena Marcyniuk. Druga z nich zajęła tam czwartą lokatę w biegu na 100 m, natomiast Piotr Dmuch był piąty na 100 m przez płotki.

Lekkoatleci MKL Chełm nie próżnowali również w wakacje. Podczas Mistrzostw Polski U20 Miłosz Czerwonka zajął 16. miejsce, awansując z 28. lokaty. Owocny dla lekkoatletów był również start w mistrzostwach Polski w Słubicach. Tam Aleks Zienkiewicz poprawił rekord życiowy w biegu na 1000 m, zajmując 22. miejsce oraz piąte w swojej kategorii wiekowej, natomiast Lena Marcyniuk była 10. w biegu na 100 m oraz 17. w biegu na 300 m. Wspomniany wcześniej Miłosz Czerwonka dołożył do dorobku jeszcze jeden sukces w Mistrzostwach Polski U20 w biegach przełajowych, które odbyły się w Drzonkowie, gdzie zajął szóste miejsce na dystansie 3 km.

- W ciągu roku skupialiśmy się nie tylko na startach w zawodach, ale również na inicjatywach, które znacząco wpłynęły na poziom naszych treningów i szkoleń - dodaje Łukasz Serej. - Mowa tutaj m.in. o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 w ramach organizacji wydarzenia "Zacznij od lekkiej". Utworzyliśmy ponadto akademię dla młodych adeptów naszej dyscypliny, mamy też za sobą owocny obóz szkoleniowy w Zakopanem. Bardzo dobrze układa się nam także współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym w Lublinie oraz z Polskim Związkiem Lekkoatletyki. W ramach tej drugiej realizujemy największy program szkoleniowy w Polsce, w czym wspiera nas również urząd miasta, udostępniając miejsca do trenowania.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama