Organizatorzy utworzyli cztery grupy z podziałem wiekowym
Najmłodsze dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralnych „Z teatrem za pan brat”, gdzie uczyły się” wyrażać siebie” poprzez ruch. Proste zabawy i odgrywane scenki pozwoliły im na poznanie elementów gry aktorskiej. Inna grupa brała udział w warsztatach „Rękodzieło na wesoło”. Uczestniczy zapoznali się z różnymi technikami plastycznymi rozwijającymi ich sprawność manualną i poczucie estetyki. Powstała również wystawa obrazów przedstawiająca dinozaury, nawiązująca do Światowego Dnia Dinozaura, przypadającego na 26 lutego.
Grupa utworzona z młodzieży w wieku 12-16 lat wykonała prace przestrzenne różnymi technikami m.in.: breloczki z wełny czesankowej, biżuterię koralikową, makramowe piórka, grę z modeliny. Młodzież poznała także techniki zdobienia obrazów na płótnie: pozłacanie, powertex, postarzanie, wklejanie elementów drukowanych na papierze ryżowym.
Dla uczestników w wieku 11-13 lat przygotowano zajęcia teatralno-muzyczne. Poprzez gry i zabawy młodzież nie tylko uczyła się integracji czy pracy w grupie, ale i rozwijała swoją wyobraźnię. W krótkich scenkach teatralnych uaktywniała swoją fantazję i wcielała się w różnych bohaterów. Efektem warsztatu było nagranie pantomimicznej ilustracji do piosenki Grzegorza Turnaua „Między ciszą a ciszą”. Filmik został wyświetlony w kinie Morskie Oko na specjalnym seansie dla młodzieży biorącej udział w zajęciach.
Odbyły się też zajęcia z policjantami i pracownikami sanepidu
Dzieci odwiedziła Anna Podgórska - pracownik Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Policjantka zapoznała uczestników spotkania z zagrożeniami, na które powinni uważać, szczególnie w okresie zimowym. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy zrobić w przypadku, gdy są zaczepiane przez kogoś obcego, gdy się zgubią czy gdy zostaną zaatakowane przez psa.
Ciekawym spotkaniem była także wizyta pracownika Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie - Agaty Wójtowicz. Pani inspektor rozmawiała z dziećmi o piramidzie żywieniowej czy składnikach ich diety. Poruszone został tematy używek, chorób i odpowiedzialnego korzystania z komputerów i smartfonów.
To nie wszystko, były też zajęcia z dogoterapii...
W ramach ferii odbyły się również warsztaty z dogoterapii, które poprowadziła Dominika Piłat. Pani instruktor opowiadała m.in. o opiece nad psami, ich zmysłach, reakcjach i zachowaniach. Nabywane podczas spotkania informacje dzieci utrwalały za pomocą rebusów, zabaw i krzyżówek.
„Ferie z Krasnostawskim Domem Kultury” dofinansowano ze środków publicznych będących w dyspozycji miasta Krasnystaw, zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2024.
Organizatorami i instruktorami tych wszelkich zajęć byli pracownicy domu kultury w Krasnymstawie: Sylwia Czapla, Monika Maciejewska-Korzeniak, Magdalena Wróbel i Stanisław Kliszcz.
Napisz komentarz
Komentarze