Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Gm. Wojsławice. Mieszkańcy chcieli zmian, więc je otrzymają

Chodzi o nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy. Mieszkańcy samorządu od dłuższego czasu wnioskowali o to, aby urzędnicy pochylili się nad możliwością zmiany przestarzałych regulacji i wyznaczeniem nowych terenów inwestycyjnych i budowlanych. Tym oczekiwaniom uczyniono zadość. Cały proces związany z ustaleniem nowego planu właśnie dobiega końca.
Gm. Wojsławice. Mieszkańcy chcieli zmian, więc je otrzymają
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Wójt Henryk Gołębiowski precyzuje jednak, że podjęcie uchwały, co, ma taką nadzieję, uda się uczynić jeszcze w tej kadencji samorządu, nie będzie oznaczało zakończenia całego procesu koniecznych zmian. Tymczasem planiści odpowiedzieli na najpilniejsze potrzeby mieszkańców i potencjalnych inwestorów. Warto dodać, że nowy plan będzie dotyczył zasadniczo trzech obszarów aktywności na terenie samorządu. 

- Chodzi o wskazanie terenów, na których mogłyby funkcjonować urządzenia wytwarzające energię elektryczną w oparciu o odnawialne źródła energii, o mocy ponad 500 kw. Mamy tu na myśli tzw. farmy fotowoltaiczne. Na ten cel przeznaczyliśmy w planie tereny o łącznej powierzchni 30,6 ha. Nasz plan będzie obejmował również tereny inwestycyjne, związane z produkcją i usługami. Na ten cal przewidzieliśmy z kolei 18,4 ha. Zmiany dotyczą też terenów pod zabudowę zagrodową i w nowym planie zajmą one powierzchnię 6,5 ha – wyjaśnia włodarz samorządu.

W projekcie uchwały stwierdzono, że nowy plan będzie dotyczył terenów położonych w obrębach ewidencyjnych: Wojsławice, Huta, Turowiec, Putnowice Wielkie, Majdan Ostrowski i Kukawka i że nie narusza on ustaleń związanych ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wojsławice”, przyjętego przez radę 26 kwietnia 2022 roku. 

Obecnie cały proces związany z przyjęciem nowego, choć niewyczerpującego wszystkich potrzeb, planu dobiega powoli końca. W tej chwili wyłożony jest on do publicznego wglądu w urzędzie gminy, natomiast publiczna dyskusja nad zmianami odbędzie się 1 marca. 

- Mam nadzieję, że uchwałę dotyczącą zmian uda nam się przyjąć jeszcze podczas ostatniej sesji rady gminy w obecnej kadencji samorządu. Zaproponowane zmiany wprowadzamy „punktowo”, uwzględniając najpilniejsze potrzeby i sugestie osób zainteresowanych tymi zmianami, ale z pewnością cały proces nie jest jeszcze zakończony – podkreśla wójt Gołębiowski. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama