Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 02:29
Reklama
Reklama

Chełm. Miasto podjęło nową współpracę. Stawia na partycypację społeczną!

Urzędnicy podjęli ambitne działania na rzecz zwiększenia zaangażowania mieszkańców w życie miasta. Współpraca z Fundacją Think Tank Miasto, zainicjowana podpisaniem umowy o partnerstwie, ma na celu rozwój form partycypacji społecznej w ramach działalności samorządu.
Chełm. Miasto podjęło nową współpracę. Stawia na partycypację społeczną!

Źródło: UM Chełm

Projekt „Aktywny dialog, systematyczna ewaluacja, lepsza partycypacja”, finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności, zakłada szereg działań mających na celu usprawnienie komunikacji między mieszkańcami a władzami miasta. Przewidziane są m.in. szkolenia dla pracowników urzędu, które mają wyposażyć ich w narzędzia niezbędne do prowadzenia efektywnych konsultacji społecznych.

- Jako samorząd chcemy rozwijać swoje zdolności w zakresie partycypacji społecznej. To istotna dziedzina działalności każdej JST, dlatego nieustannie poszukujemy form wsparcia, które pozwolą nam doskonalić się w tej materii. Stąd współpraca z Fundacją Think Tank Miasto, której ekspertki przez najbliższy rok będą współpracować z nami w ramach tego obszaru. Cieszę się, że doszło do podpisania umowy o partnerstwie i jestem przekonany, że wspólnie wypracujemy wiele pozytywnych rozwiązań, z których docelowo skorzystają mieszkańcy Chełma – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Celem projektu Fundacji Think Tank Miasto jest wsparcie w prowadzeniu bezpośredniego dialogu w czterech wybranych samorządach. Do projektu zgłosiło się wiele chętnych miast. Chełm został zaproszony do współpracy ze względu na zaangażowanie i entuzjazm zespołu Urzędu Miasta. Umowa między miastem a fundacją będzie obowiązywała przez najbliższy rok, a udział w projekcie dla Chełma jest bezpłatny.

- W ramach projektu zostanie zorganizowane szkolenie dla kilkunastu urzędników, przedstawicieli władz i członków Młodzieżowej Rady Miasta. Tematem szkolenia będzie przygotowanie i prowadzenie spotkań z mieszkańcami. Urzędnicy wykorzystają zdobyte podczas szkolenia umiejętności, by zrealizować proces konsultacji społecznych planu ogólnego. Zdobyte w ten sposób doświadczenie i umiejętności także w przyszłości pozwolą urzędnikom prowadzić lepsze procesy dialogu z mieszkańcami – mówi Joanna Medrzecka-Stefańska, prezes zarządu fundacji. 

Prezeska Fundacji podkreśla, że doświadczenia zebrane w Chełmie i innych miastach biorących udział w projekcie zostaną wykorzystane do stworzenia poręcznego, praktycznego podręcznika dla urzędników realizujących procesy partycypacyjne w małych i średnich miastach.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama