Marzenie o stworzeniu toru saneczkowego w Majdanie Ostrowskim miała sołtys tej miejscowości Teresa Szwarc. I udało się. Przy użyciu gminnego sprzętu oraz z pomocą ekipy pracowników został ukształtowany tor, po którym w zimie będzie można zjeżdżać na sankach, nartach albo tak, jak jeździło się niegdyś, czyli na worku wypełnionym słomą. Dla każdego coś miłego.
- My czekamy na zimę. Zapraszamy w zimie na sanki, a teraz na spacer – powiadomiła na swoim internetowym profilu pani Teresa.
W ostatnim czasie udało się również znacznie poprawić stan (a w zasadzie zbudować od nowa) nawierzchni drogi łączącej Witoldów z Ostrowem. Trudny do pokonania szlak przez las niektórzy mieszkańcy pamiętają jeszcze z przełomu lat 60. i 70. Pełen wypełnionych wodą kolein nie zachęcał do spacerów, a tym bardziej do jazdy. Chyba że potężnym ciągnikiem.
- Prace związane z utwardzeniem 350 m tej drogi mogliśmy przeprowadzić dzięki dobrej współpracy naszego samorządu z Nadleśnictwem Chełm, które przekazało nam część potrzebnych środków w ramach dofinansowania. Prace drogowe zostały wykonane przez grupę remontową naszego urzędu z wykorzystaniem posiadanego sprzętu. Liczymy na kontynuację tej współpracy, która pozwoli w kolejnych latach utwardzić dalszą część dotychczasowej drogi gruntowej – zakomunikował na swoim internetowym profilu wójt Henryk Gołębiowski.
Wkrótce zostaną również ukończone prace związane z remontami ponad 9 km gminnych dróg. Zaplanowany przez gminę zakres zadań został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy odcinka drogi przebiegającej przez w Majdan Ostrowski (w tym przypadku za jego realizację jest odpowiedzialne przedsiębiorstwo z Lubartowa), natomiast drugie zadanie obejmuje 14 różnych odcinków, które położone są m.in. w Ostrowie, Ostrowie-Kolonii, Majdanie/Majdanku, Turowcu, Putnowicach Wielkich, Krasnem, Majdanie Ostrowskim (chodzi o drugi odcinek poza tym ujętym w pierwszym zadaniu), a także odcinek łączący Partyzancką Kolonię – Rozięcin – Nowy Majdan oraz te położone w samych Wojsławicach. Tę długą listę prac zrealizuje firma z Zamościa.
Wykonawca z Lubartowa otrzyma za wykonane zadanie niespełna 790 tys. zł, natomiast przedsiębiorstwo w Zamościa otrzyma wynagrodzenie w wysokości blisko 5,25 mln zł.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze