piątek, 4 października 2024 03:25

Podium na koniec sezonu

Reprezentanci GKK Peleton Okszów zakończyli kolejny sezon zmagań w Maratonach Kresowych. Stawali na podium zarówno w ostatnim wyścigu tego cyklu w Michałowie, jak również w klasyfikacji generalnej. To jednak nie jedyny ich sukces zanotowany w ostatni weekend września.

Autor: Maratony Kresowe

W Michałowie na dystansie maratonu (57,5 km) drugie miejsce w M3 (piąte open) zajął Adam Mandziak, trzecie w M2 Stanisław Próchniak (szósty open), trzecie w M4 Krzysztof Grajczyk (14. open), zaś czwarte w M2 Kamil Borowski (dziewiąty open). Na trasie półmaratonu (34,5 km) najlepiej poszło Wiesławowi Wójtowiczowi, który był czwarty w M6 (21. open), piąty w M2 był Adam Rękas (25. open), miejsce za nim w tej samej kategorii uplasował się Robert Jędruszczak (36. open), natomiast 11. w M3 Jarosław Garda (49. open). Medal do klubowego dorobku dołożyła Kamila Bagan startująca na dystansie fit (20,8 km), która zajęła trzecie miejsce w K3 (ósma open). Na tej samej trasie w M2 dziewiąty był Jakub Cimek (18. open), dziesiąty Oliwier Kryszczyszyn (19. open), 11. Mikołaj Rękas (20. open), a 14. Paweł Stasiuk (27. open). Na dystansie mini natomiast (8,6 km) Izabela Łatka była druga, zarówno w swojej kategorii, jak też open. Tym wyścigiem kolarze medalowo zakończyli 16. sezon Maratonów Kresowych MTB.

- W klasyfikacji generalnej maratończyków drużynowo nasi panowie występujący w składzie Adam Mandziak, Stanisław Próchniak, Kamil Borowski, Krzysztof Grajczyk i Paweł Semeniuk wywalczyli trzecie miejsce. Tym samym w kolejnym roku na tym koronnym dystansie mamy pudło - podsumowuje Jarosław Garda. - W klasyfikacji indywidualnej Adam Mandziak wywalczył w swojej kategorii drugie miejsce, a open zajął trzecie. Stanisław Próchniak w swojej kategorii również wywalczył srebro, plasując się też na piątej lokacie open. Natomiast Kamil Borowski wywalczył brąz, a open był ósmy. Drużyna półmaratończyków ostatecznie zajęła piątą lokatę w klasyfikacji drużynowej. Wśród pań swoją kategorię wiekową wygrała Katarzyna Ludynia, a open była piąta. Adam Rękas, który rewelacyjnie spisywał się w tym sezonie ostatecznie w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce, zaś open był czwarty. Doskonały wynik w tym sezonie zaliczył nasz weteran Wiesław Wójtowicz, który w swojej kategorii zajął trzecią lokatę, open zajął 21. Na dystansie fit, brązowy medal swojej kategorii wywalczyła Kamila Bagan, a wśród pani była siódma. Wśród najmłodszych zawodników olbrzymi sukces osiągnęła Izabela Łatka, która w swoim debiutanckim sezonie zwyciężyła zarówno w swojej kategorii wiekowej, jak i wśród wszystkich dziewcząt na dystansie mini.

W tym samym czasie w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski BMX Racing, w którym Peleton był reprezentowany przez Jakuba Rutkowskiego. Poszło mu tam bardzo dobrze, ponieważ zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii masters.