Uczestnicy zmagań "Boisko równych szans" rywalizują ligowo w trzech dyscyplinach. Arenami rozgrywek w piłce nożnej są Chełm (hala MOSiR) i Lublin (Szkoła Podstawowa nr 52), a w szranki w systemie "każdy z każdym" staje dziesięć drużyn, z których każda liczy 15 zawodników. W siatkówce również startuje dziesięć tak samo licznych zespołów, ale zmagania odbywają się tylko w chełmskiej hali MOSiR. Tenis stołowy gromadzi także dziesięć drużyn, liczących po sześcioro reprezentantów, które rywalizując zarówno w Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie, jak również w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach (rozgrywki dwurundowe w systemie "każdy z każdym").
Głównym celem zmagań ligowych koordynowanych przez Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także tworzenie warunków do rywalizacji sportowej.
- Przez sport staramy się wprowadzać szeroką edukację, łącząc współzawodnictwo fair play z pozytywnymi wzorcami, co ma szczególne znaczenie dla przyszłych pokoleń uczestniczących w rozgrywkach w roli kibiców oraz ciągle szerzącej się agresji na stadionach sportowych - dodaje Wiesława Saganek, prezes chełmskiego TKKF. - "Boisko równych szans" to również alternatywa wobec szerzących się negatywnych zjawisk patologii społecznej, a także podnoszenie świadomości dotyczącej aktywności fizycznej nadającej zdrowy styl życia wszystkich grup społecznych.
Czytaj również:
Napisz komentarz
Komentarze