Rada Kultury Miasta Chełm ma pełnić rolę organu doradczego prezydenta miasta w kwestiach związanych właśnie z kulturą. Jej zadaniem będzie m.in.: wypracowywanie rekomendacji dotyczących kluczowych obszarów kultury w mieście, takich jak: wspieranie młodych artystów, twórców niezależnych oraz organizacji pozarządowych, a także rozwój edukacji kulturalnej. Ponadto rada ma opiniować strategiczne projekty i programy kulturalne oraz inicjować dialog na temat kierunków i priorytetów polityki kulturalnej miasta. Do zadań rady należeć będzie także wspieranie i promowanie przedsięwzięć kulturalnych, artystycznych oraz działań edukacyjnych i diagnozowanie stanu kultury w Chełmie we współpracy z ekspertami.
W skład Rady Kultury weszło 21 przedstawicieli środowisk, organizacji i instytucji działających w obszarze kultury na terenie miasta. Członkowie zostali powołani na podstawie nominacji prezydenta i będą sprawować swoje funkcje przez cały rok kalendarzowy.
Do Rady Kultury powołani zostali:
- Monika Korniejuk
- Małgorzata Chmielewska
- Waldemar Taurogiński
- Beata Szewczyk
- Anna Pietuch
- Ilona Sawicka
- Dorota Bida
- Zbigniew Lubaszewski
- Bartłomiej Kazimierczak
- Mariusz Kalman
- Piotr Kierski
- Sławoj Czarnota
- Barbara Szarwiło
- Danuta Bałka
- Bogdan Depta
- Mariola Piędza
- Zbigniew Moskal
- Aleksandra Borysiewicz
- Tomasz Moskal
- Wanda Jaroszczuk
- Marian Hordejuk
Pierwsze posiedzenie nowej Rady odbędzie się w ciągu 30 dni od daty podpisania zarządzenia. Podczas niego członkowie wybiorą Przewodniczącego i Sekretarza Rady Kultury.
Posiedzenia Rady Kultury będą odbywać się co najmniej dwa razy w roku, a do ich zwoływania upoważniony jest przewodniczący pady lub prezydent. Decyzje i uchwały będą podejmowane większością głosów w obecności co najmniej połowy składu rady. Obsługą organizacyjno-techniczną zajmie się Wydział Promocji Kultury i Sportu w Kancelarii Prezydenta.
Członkowie rady będą pełnić swoje funkcje społecznie, bez wynagrodzenia.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze