Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Socjalne, komunalne, TBS, SIM...

Chełm zyska ponad 750 nowych mieszkań

W mieście powstanie ponad 750 nowych mieszkań. Prezydent Jakub Banaszek zapowiedział w swoich mediach społecznościowych realizację ambitnego projektu mieszkaniowego, obejmującego budowę mieszkań komunalnych, socjalnych i społecznych. Inwestycja ma być realizowana od drugiego kwartału 2025 roku do pierwszego kwartału 2028 roku.
Chełm zyska ponad 750 nowych mieszkań

Źródło: Jakub Banaszek, profil Facebook

Zgodnie z założeniami projektu, w Chełmie powstanie 450 mieszkań komunalnych, 50 mieszkań socjalnych oraz 250 mieszkań społecznych (TBS i SIM).

Nowe bloki będą nowoczesne i ekologiczne, wyposażone w windy, garaże podziemne (z wyjątkiem budynków socjalnych), tereny zielone oraz place zabaw. Mieszkańcy będą regulować opłaty za media za pośrednictwem liczników pre-paid, czyli prąd do naszego domu dostarczony zostanie po wcześniejszym doładowaniu, a każda pobrana kilowatogodzina będzie stosownie pomniejszała kwotę doładowania.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zdecydowali o zabezpieczeniu środków na zakup terenu przy ul. Hrubieszowskiej wraz z gotową dokumentacją pod budowę mieszkań. Po zakończeniu procedury zakupu, władze miasta planują wystąpić do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie inwestycji, które mogłoby pokryć aż 80% wartości przedsięwzięcia.

 

Tak mają wyglądać nowe bloki.

Oprócz wspomnianego projektu, miasto posiada już gotową dokumentację na dwa bloki przy ulicy Fabrycznej (będzie ubiegać się o środki finansowe na ten cel), a także prowadzi prace nad dokumentacją projektową remontu kamienicy przy ulicy Szkolnej. W planach znajduje się również budowa kolejnego bloku przy Fabrycznej oraz renowacja kamienicy przy ulicy Obłońskiej.

Także Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obecnie proceduje prace związane z zainicjowaniem przedsięwzięcia budowy kolejnego bloku (w okolicy niedawno wybudowanego u zbiegu ul. Szarych Szeregów i ul. Zachodniej), a w planach jest jeszcze jeden blok.

Miasto analizuje też możliwość przystąpienia do jednej z istniejących inicjatyw SIM.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marian Tywoniuk 07.02.2025 16:24
Szkoda, że nie podano bardzo ŵżnej informacji, że budowa mieszkan komunalnych, socjalnych i w ramach budownictwa społecznego będzie sfinasowan przez BKG w ramach Krajowego Planu Odbudowy że Środków UE, których by nie było gdyby Obecna Koalicja nie wygrała wyboro 15 października 2024 roku.

Tom 07.02.2025 07:45
Żałośni ta pańska strategia WIELKICH PLANOW , o młynie, o biurowcach na pks , o muzeach, na ogrodowej muzeum techniki , o 250 mln na drogi chełmskie do końca 2025 roku, teraz o tysiącach mieszkań. To zapewne ostatnia kadencja . Dziękujemy

marzyciel 07.02.2025 09:25
Nie jest źle, mógł przecież zaplanować odwrócenie biegu Uherki i przemianowanie Parku Unii Europejskiej na Park RWPG i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

Jeden z wielu biedaków w Chełmie 06.02.2025 09:59
Komu to potrzebne? Ludzi, a szczególnie nas młodych nie stać na mieszkania. Flipperzy nakupią, sprzedadzą ludziom z wielkich miast, a Chełmianie dalej zostają bez pracy i bez mieszkań. A wogule to za dziury w drogach by się wzięli a nie jakieś ekologiczne technologie w mieszkaniach im w głowie.

jan paweł 13 06.02.2025 07:49
Kolejne bajki z mchu i paproci.Tak jak wiele inwestycji -planów leży )) co Banaszek zaprezentował hucznie przez lata i teraz zastoje ...budowlane .i wycofywanie się wykonawców..Aż że wybory kolejne idą małymi krokami trzeba koleje fantasmagorie prawić .

Pieszy uczestnik ruchu 05.02.2025 20:12
Zacznijcie od chodnika na tej Fabrycznej !!!!

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamareklama FFCL dodatek
KOMENTARZE
Autor komentarza: gedTreść komentarza: Ocena tego jak żyje się w mieście nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie że im się żyje lepiej, skoro pracują w mieście, korzystają z oświaty, służby zdrowia, usług, kultury, rozjeżdżają miejskie drogi, a podatki które powinny iść na utrzymanie tego wszystkiego płacą gdzieś indziej. Na same szkoły średnie, do których chodzą niemal wszystkie dzieci z gminy Chełm, miasto wydaje ca 1/4 budżetu. W nosie mam, co tam jest u nich "gotowe" i jak ich samorząd spełnia ich oczekiwania, skoro to wszytko moim kosztem. To żaden "sąsiad" tylko patologia administracyjna, część tej samej miejskiej tkanki. Sąsiad to jest gmina Sawin czy Kamień. Poznać można po tym, że Chełm nie znajduje się w środku tego "sąsiada".Data dodania komentarza: 7.02.2025, 18:57Źródło komentarza: Chełm. Mieszkańcy powiedzą, czy chcą powiększenia miastaAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: dlatego połączenie w zespoły jest konieczne. Nie rozumiem lamentu w tej kwestii. Druga kwestia w tym temacie to gdzie ekonomia w internatach o których pisano. A bursa w połowie pusta. Zero logiki.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 17:35Źródło komentarza: Chełmska oświata w kryzysie? Coraz mniej dzieci, coraz większe kosztyAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: tylko dla kogo???? jak tu nie ma uczniów.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 17:32Źródło komentarza: W Chełmie powstanie Nowoczesne Branżowe Centrum Umiejętności za 16 milionów złotych!Autor komentarza: Marian TywoniukTreść komentarza: Szkoda, że nie podano bardzo ŵżnej informacji, że budowa mieszkan komunalnych, socjalnych i w ramach budownictwa społecznego będzie sfinasowan przez BKG w ramach Krajowego Planu Odbudowy że Środków UE, których by nie było gdyby Obecna Koalicja nie wygrała wyboro 15 października 2024 roku.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 16:24Źródło komentarza: Chełm zyska ponad 750 nowych mieszkańAutor komentarza: KonradTreść komentarza: A co się dziwić, jak przez ostatnie lata rozpieprzało się oświatę i jednocześnie nie dbało o miejsca pracy w mieście. Na efekty nie trzeba było długo czekać.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 15:55Źródło komentarza: Chełmska oświata w kryzysie? Coraz mniej dzieci, coraz większe koszty
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama