11 marca w godz. 10-14 dyżurować będą przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. Zakres prowadzonych porad to informowanie i edukowanie w zakresie opieki medycznej i terapii dzieci chorych na padaczkę oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
12 marca w godz. 11.30-14.30 na pytania odpowiadać będą przedstawiciele Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti. Opowiedzą, czym jest NTM, jakie są metody diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu, a także udzielą wsparcia dla osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin.
Tego samego dnia od godz. 15 do 18 będzie można porozmawiać z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Reumatyków "REF". Eksperci będą informować m.in. o metodach diagnostyki i leczenia chorób reumatycznych i terapiach w chorobach reumatycznych, głównie zapalnych.
Profilaktyczne badania w szpitalu. Sprawdźcie jakie [TUTAJ]
13 marca w godz. 8-12 dyżurować będzie Fundacja STOMAlife. Chodzi o poradnictwo w zakresie radzenia sobie ze stomią, zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci, a także dostępu do zwiększonego limitu na sprzęt stomijny dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
14 marca dyżur zarezerwowany jest przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Eksperci będą odbierać telefony w godz. 10-12. Zakres prowadzonych porad to: informacje o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia i rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym, informacje o ośrodkach leczenia SM w Polsce oraz wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, ich rodzin i bliskich.
Ostatni dyżur w tym tygodniu należy do Fundacji Urszuli Jaworskiej. 15 marca w godz. 13-15 będzie można dowiedzieć się m.in. więcej na temat badań klinicznych w Polsce, jak zgłosić się do takich badań, a także więcej o zakażeniach HCV.
Napisz komentarz
Komentarze