- Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii! - napisał na twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Niestety, był w błędzie. Okazało się, że dla większości w Sejmie to media publiczne są priorytetowe. Za przekazaniem pieniędzy właśnie dla nich zagłosowało 232 posłów. Przeciwko strategii onkologicznej było 220 parlamentarzystów, w tym chełmska lekarka Anna Dąbrowska-Banaszek.
W kampanii wyborczej Dąbrowska-Banaszek przedstawiana była mieszkańcom Chełma jako ekspert w dziedzinie służby zdrowia. Sam minister zdrowia Łukasz Szumowski na jednym ze spotkań zachęcał do oddania głosu na chełmską panią doktor. Nic dziwnego, w szpitalu, który znajduje się w naszym mieście, przepracowała ok. 30 lat, zna problemy personelu i pacjentów.
Tym bardziej dziwi fakt, że ponad zdrowie i życie ludzkie pani poseł ceni dyscyplinę partyjną.
Z okręgu nr 7 (Chełm, Zamość, Biała Podlaska) przeciwko przekazaniu 2 miliardów zł na media byli posłowie: Krzysztof Grabczuk (Koalicja Obywatelska), Monika Pawłowska (Lewica), Jarosław Sachajko (PSL i Kukiz), Riad Haidar (Koalicja Obywatelska).
Za dofinansowaniem mediów publicznych byli: Anna Dąbrowska-Banaszek (PiS), Teresa Hałas (PiS), Jacek Sasin (PiS), Sławomir Zawiślak (PiS), Marcin Duszek (PiS), Dariusz Stefaniuk (PiS), Tomasz Zieliński (PiS), Beata Strzałka (PiS).