Policja
Do 25 marca w jednostkach policji przyjęcia interesantów zostają zawieszone. Sprawy można przekazywać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub korespondencji elektronicznej. Można to zrobić telefonicznie. Numery telefonów dostępne są na stronach internetowych poszczególnych jednostek policji. Można też dzwonić na numery alarmowe 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".
- Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej - przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci – wyjaśnia Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP.
Więcej informacji na stronie www.lubelska.policja.gov.pl.
Sąd
Od piątku, aż do końca miesiąca odwołane zostały terminy wszystkich sesji sądowych, z wyłączeniem spraw pilnych.
- W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatami konkretnych wydziałów, w celu uzyskania szczegółowych informacji - apeluje kierownictwo Sądu Rejonowego w Chełmie.
Wykaz telefonów na stronie www.chelm.sr.gov.pl. Takie same rozwiązania zastosowane zostały w sądach rejonowych w Krasnymstawie i Włodawie. Numery telefonów kontaktowych na stronach internetowych tych sądów.
Prokuratura
Ograniczenie kontaktów osobistych petentów z pracownikami obowiązują również w prokuraturze. Załatwianie wszelkich kwestii informacyjnych lub innych, które nie wymagają osobistego stawiennictwa, najlepiej załatwiać drogą mailową lub telefonicznie, ewentualnie przysłać list.
- Standardową drogą realizujemy tylko sprawy pilne - mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie.
Dotyczy to wszystkich prokuratur w regionie.
Napisz komentarz
Komentarze