Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Olimpiada wymiata uczniów

Miasto jest współorganizatorem ogólnopolskiego wydarzenia sportowego. W związku z tym uczniowie chełmskich szkół muszą opuścić internaty i zwolnić miejsce przyjeżdżającym do Chełma zawodnikom. - To oburzające - twierdzi nasza Czytelniczka.

Województwo lubelskie jest organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”. To święto sportu skupiające zawodników, kibiców oraz pasjonatów miało odbyć się wiosną tego roku, jednak z powodu pandemii zostało przełożone.

Wydarzenie odbywa się w kilku miastach województwa, w tym także w Chełmie.

- Uczniowie szkół z terenu, którzy mieszkają w internacie, muszą się z niego wynieść na kilka dni. Na lekcje będą musieli dojeżdżać z domu. Jak miasto może tak traktować tych młodych ludzi? - pyta oburzona matka jednego  uczniów. - A co jeśli ktoś ma do szkoły 70 km, albo nie ma czym dojechać? To jakiś absurd.

Sytuacja dotyczy miejskich internatów i burs.

- Rzeczywiście musimy przygotować internat na przyjazd uczestników olimpiady, bo takie polecenie otrzymaliśmy od miasta - potwierdza Barbara Baluk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Tylko w internacie przy tej szkole mieszka kilkadziesiąt osób. W pokojach zostają jedynie Ukraińcy, uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, czyli 16 osób. Reszta musi się wyprowadzić.

- Chodzi o trzy dni, od 16 do 18 września. W tym czasie uczniowie będą musieli dojeżdżać do szkoły. Jeśli będzie to niemożliwe, mamy im usprawiedliwić nieobecności - dodaje dyrektor Baluk.

Jak zapewnia ratusz, dla młodzieży, która podczas roku szkolnego mieszka w bursach i internatach, przez kilka dni realizowana będzie specjalnie inna forma nauki.

- Uczniowie otrzymają odpowiednie materiały edukacyjne, będą również w stałym kontakcie z nauczycielami - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Jak zapewniają dyrektorzy placówek, w ich przypadku proces dydaktyczny oraz program nauki będą realizowane bez przeszkód i zgodnie z planem.

W Chełmie organizowane są zawody w dwóch dyscyplinach: zapasy oraz siatkówka kobiet. Pierwsze odbędą się w dniach 17-18 września, natomiast kolejne - o ile nic nie stanie na przeszkodzie - 25-26 października. Zawody zapaśnicze przeprowadzone zostaną w miejskiej hali sportowej, a siatkówka  dodatkowo w hali przy SP nr 5.

- W zawodach zapaśniczych uczestniczyć będzie ok. 150 zawodniczek. W przypadku siatkówki czekamy jeszcze na dokładne informacje od organizatora, ale należy zakładać, że będzie to podobna liczba sportsmenek - informuje Zieliński. - Zawody zapaśnicze startują 17 października. Dzień później odbędą się walki finałowe oraz dekoracja zwycięzców. Na 16 października zaplanowano z kolei ważenie, weryfikację oraz akredytację zawodniczek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: JarosławaTreść komentarza: Dobrze się zapowiadał.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:15Źródło komentarza: Chełm. Zawiślak już nie pracuje w Parku Wodnym. Nie wraca też do MPEC-u?Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Serio to jeszcze kogoś obchodzi??????Data dodania komentarza: 9.01.2025, 22:35Źródło komentarza: Chełm. Rewitalizacja Młyna Michalenki wciąż w planach. Miasto liczy na fundusze unijneAutor komentarza: JanoTreść komentarza: "Z zawodu Dyrektor"....jak mawiał klasykData dodania komentarza: 9.01.2025, 16:23Źródło komentarza: Chełm. Zawiślak już nie pracuje w Parku Wodnym. Nie wraca też do MPEC-u?Autor komentarza: Ona 111Treść komentarza: Możecie pisać że Wójtowi słoma wystaje z butów itd....ale jest dla ludzi dostępny, nie ma problemu ze spotkaniem. Pochyla się nad najdrobniejszymi problemami na swoim podwórku. Co innego słyszy się o Panu Banaszku. Nie dość że nie ma go albo nie ma czasu to nawet na spotkaniach gdzie są mieszkańcy którzy go wybierali nie stać go żeby się grzecznie i z szacunkiem przywitać. Bardzo wysokie ma mniemanie o sobie. A tym czasem w gminie jest stabilność i zaufanie stąd taki rozwój przedsiębiorców, dużo osób w wyborze miasto a gmina wybiera lokalizację gminy. Drogi, chodniki, oświetlenie to nie problem. W gminie nie znajdziesz takiej ul. Mościckiego. Pobawiliście się w mieście na sylwestrze to teraz go sami spłacajcie. Miasto szuka teraz źródeł finansowych o to w tym chodzi. A może niech wypowiedzą się mieszkańcy gminy czy chcą do miasta?Data dodania komentarza: 9.01.2025, 14:59Źródło komentarza: Znów burza o granice Chełma i gminy Chełm. Wójt Kociuba zdziwiony kolejnymi planami miasta. Prezydent Banaszek grozi sądemAutor komentarza: TalalaTreść komentarza: Jaś Wędrowniczek :)Data dodania komentarza: 9.01.2025, 13:10Źródło komentarza: Chełm. Zawiślak już nie pracuje w Parku Wodnym. Nie wraca też do MPEC-u?
Reklama
Reklama
Reklama