Natalia Jędruszczak, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku archeologia oraz posiadaczka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania instytucjami kultury, spełniła wszystkie wymagania formalne i merytoryczne określone w konkursie na stanowisko dyrektora.
"W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydatka wykazała się dobrą znajomością przepisów z zakresu ustawy o muzeach oraz wiedzą na temat specyfiki i zasad funkcjonowania Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Chełmie (w organizacji), a jej koncepcja funkcjonowania ww. instytucji została uznana przez Członków Komisji za odpowiednią"- napisał prezydent Jakub Banaszek w informacji o wynikach naboru.
Jak podkreślono w uzasadnieniu decyzji, Natalia Jędruszczak "zaprezentowała się jako osoba opanowana, komunikatywna i dobrze zmotywowana do pracy", co dodatkowo przesądziło o jej wyborze.
Konkurs na stanowisko dyrektora obejmował kryteria formalne i preferencyjne, takie jak wykształcenie w dziedzinie związanej z działalnością muzeum, doświadczenie w zarządzaniu projektami kulturalnymi oraz znajomość aktów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury. Kandydaci musieli także przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju muzeum na najbliższe trzy lata. Natalia Jędruszczak była jedyną kandydatką, która zgłosiła się w konkursie.
Umowa "nowej starej" dyrektor Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania obejmuje okres od 30 grudnia 2024 roku, do grudnia 2027 roku. Zaś jej wynagrodzenie wyniesie 4,5 brutto + 1 tys. brutto dodatek funkcyjny + 10% dodatku stażowego od wynagrodzenia zasadniczego przysługującego za wysługę lat.
Jędruszczak pozostaje jednocześnie dyrektorką Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze