- Mecze z udziałem naszych reprezentantek były bardzo zacięte. Aż trzy z nich zakończyły się wygraną lubelskiego stosunkiem 6:4, co oznacza, że jedna walka decydowała o końcowym rezultacie całego pojedynku – tłumaczy Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, pełniący jednocześnie funkcję prezesa Lubelskiego Związku Zapaśniczego. - Jeśli chodzi o zapasy kobiet, w kategorii kadetek nasze województwo po raz drugi w ostatnim czasie potwierdziło swoją dominację na arenie ogólnopolskiej. Niedawno lubelskie wygrało przecież rozegraną w Chełmie zapaśniczą Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – dodaje Czwaliński.
W pierwszym meczu reprezentacja lubelskiego pokonała woj. dolnośląskie 6:4. Później podopieczne trenera Dariusza Kucharskiego, który jest jednocześnie szkoleniowcem chełmskiego klubu, jak i kadry wojewódzkiej, w takim samym stosunku uporały się z woj. mazowieckim. Na koniec rywalizacji grupowej lubelskie pokonało 8:2 kadrę lubuskiego. W finale reprezentantki Lubelszczyzny okazały się lepsze od woj. śląskiego, zwyciężając 6:4.
- Trzeba przyznać, że faworytem mistrzostw był o wiele większy Śląsk, gdzie jest zdecydowanie więcej klubów niż na naszym terenie. W tym meczu warto odnotować świetny występ młodej Marty Gajowniczek, która w kat. 57 kg pokonała bardziej doświadczoną i starszą od siebie Julię Danisz, sprawiając tym samym ogromną niespodziankę. Jak się później okazało, jej zwycięstwo było decydujące dla końcowego rezultatu finałowego starcia – podkreśla Czwaliński.
Komplet czterech wygranych na matach Dzierżoniowa zanotowały: Monika Dadas (kat. 49 kg), Urszula Piotrowska (kat. 69 kg) i Daniela Tkachuk (kat. 73 kg). Trzy zwycięstwa odniosła Wiktoria Kamela (kat. 43 kg), dwa Nikola Skórska (kat. 53 kg), zaś po jednym Danuta Lisiewicz (kat. 65 kg) oraz wspomniana M. Gajowniczek.
Napisz komentarz
Komentarze