Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Wola Uhruska. Powstanie galeria, dom pracy twórczej i fontanna

W zabytkowej wieży ciśnień galeria, w starym dworcu PKP dom pracy twórczej, a w samym centrum fontanna. Tak po skończonych pracach remontowych będzie prezentowało się centrum Woli Uhruskiej. Inwestycja na pewno zwiększy atrakcyjność miejscowości dla turystów.
Gm. Wola Uhruska. Powstanie galeria, dom pracy twórczej i fontanna

Prace już się rozpoczęły. Projekt zakłada zagospodarowanie centrum Woli Uhruskiej poprzez przebudowę zabytkowych obiektów kolejowych. Inwestycja warta ponad 2 miliony będzie gotowa prawdopodobnie już za rok.

- Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 mln 40 tys. zł. Projekt dofinansowany jest z programu ,,Polski Ład”. Obejmuje przebudowę byłego dworca kolejowego na dom pracy twórczej, a wieżę ciśnień na galerię pamiątek po PKP oraz prac pochodzących z plenerów plastycznych ,,Kresy ‘92” - mówi Katarzyna Wnuk z Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej.

Projekt zakłada również zagospodarowanie otoczenia poprzez wykonanie chodników, parkingów, fontanny, utwardzenia kostką drogi, a także budowę pełnej infrastruktury technicznej z oświetleniem obiektów całego terenu. 

- Realizację projektu rozpoczęliśmy w sierpniu br. z okresem wykonania prac w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Wola Uhruska ma zabudowę małomiasteczkową i ten teren o powierzchni około 1,17 ha jest centrum miejscowości, więc powinien być zagospodarowany właściwie - dodaje.

Dotacja z ,,Polskiego Ładu’’ stanowi ok. 85 proc. kosztów robót, natomiast udział gminy – ok. 15 proc.. Na czas prowadzenia prac będzie również ograniczona organizacja ruchu autobusów oraz samochodów osobowych. Władze gminy proponują tymczasową lokalizację przystanków przy ulicach: Parkowej i Dworcowej. Sugerują również, aby wstrzymać się z oceną realizacji projektu do całkowitego zakończenia robót.

Zakończenie prac planowane jest na maj - czerwiec 2023 r. Dworzec i wieża ciśnień należą do obiektów zabytkowych, ponieważ obydwa budynki pochodzą z lat 20. ubiegłego stulecia, więc nad pracami czuwał będzie konserwator zabytków.

Przez okres wakacyjny przez Wolę Uhruską przejeżdża również szynobus. Odnowione budowle mogą być zatem atrakcją dla odwiedzających oraz przyciągnąć ich na dłużej.

Czytaj także:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Grzegorz 23.08.2022 08:23
Nie umiem zrozumieć pewnej rzeczy. Od kąd pamiętam inwestowanie w Wole Uhruską pochłania duże pieniądze , rozejrzeć się po całej gminie nie jest aż tak wesoło . Drogi do wielu miejscowości są jedynie łatane , jeżeli któraś miejscowość otrzyma jakieś środki na inwestycje to na minimalnym poziomie! Może o tym gazeta napiszę , objedzie miejscowości gminy i oceni całokształt "twórczy" wójta innych miejscowości!

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama