- Preferowaną przez nas osobą na stanowisko kierownika zakładu opiekuńczo-leczniczego jest pracownik medyczny z wyższym wykształceniem lekarskim lub pielęgniarskim i odpowiednio długim doświadczeniem w zawodzie. Szczegółowe informacje na temat wymagań podane są w ogłoszeniu konkursowym - mówi Andrzej Jarzębowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.
Równolegle kompletowana jest kadra nowo powstającego ośrodka. Część pracowników zostanie przeniesiona z innych oddziałów. Dyrekcja posiada również wykaz osób chętnych do pracy, którzy cały czas się zgłaszają. Chodzi zarówno o pielęgniarki, jak i opiekunki medyczne.
- Docelowo kadra będzie liczyła ponad 20 osób. Część pracowników będzie na niepełnych etatach. Zatrudniony zostanie także terapeuta zajęciowy. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z wieloma osobami, które wyrażają chęć pracy w naszym zakładzie opiekuńczo-leczniczym - dodaje szef krasnostawskiej lecznicy.
Tymczasem prace nad przygotowaniem placówki do rozpoczęcia funkcjonowania trwają w najlepsze. Wykonywane są zgodnie z harmonogramem.
- Można powiedzieć, że sam budynek "starego szpitala", zaadaptowany na potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego, ukończony jest w 100 procentach. Oczywiście trwają jeszcze prace wykończeniowe budynku i okolicznej infrastruktury, a także porządkowanie terenu. Ponadto w około 80 procentach wykonane są prace związane z budową łącznika z budynkiem głównym szpitala, który również będzie gotowy do końca roku - informuje dyrektor SPZOZ.
- Rozpoczęliśmy już procedury ostatecznego odbioru technicznego. Doposażany jest oddział, jednak potrzebujemy na to dodatkowych środków. W związku z tym wystąpiliśmy do różnych instytucji, fundacji i spółek Skarbu Państwa z prośbą o wsparcie. Liczymy również na pomoc innych darczyńców. Mamy nadzieję na choćby częściowe sfinansowanie naszych potrzeb ze środków zewnętrznych. Jeśli będziemy musieli zrobić to samodzielnie, otrzymaliśmy już zgodę na zaciągnięcie długoterminowych zobowiązań - podkreśla Jarzębowski.
Na dokończenie prac budowlanych potrzeba 1,5 mln zł. Z kolei na wyposażenie brakuje około 450 tys. zł.
Według planów w krasnostawskim ZOL-u mają znaleźć się 44 miejsca dla pacjentów. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na hospitalizację takich osób, które nie kwalifikują się już do pobytu na oddziałach szpitalnych, ale nadal wymagają opieki długoterminowej. Będzie również siedem miejsc dla chorych wentylowanych mechanicznie.
Skierowanie na hospitalizację w zakładzie opiekuńczo-leczniczego jest wypełniane przez lekarza, ale też na prośbę samego pacjenta lub jego rodziny. Pacjenci zwykle są tam kierowani na pół roku, ale ze względów medycznych pobyt może ulec przedłużeniu.
Czytaj także:
- Trzy czwarte absolwentów podstawówek z tego powiatu wybrało ich licea i technika
- Wieża ariańska odsłania kolejne tajemnice. Co odkryli archeolodzy?
- Krasnystaw. Mieszkańcy zgłosili pomysły na zmianę otoczenia
- Krasnystaw. Tak było na dożynkach powiatowych w Łopienniku [ZDJĘCIA+WIDEO]
Napisz komentarz
Komentarze