- Utworzenie tego typu hali produkcyjnej ma dla naszej gminy ogromne znaczenie - nie tylko gospodarcze, ale przede wszystkim wizerunkowe. Jest to bowiem kolejna firma typu High Tech na naszym terenie. To otwarcie to kontynuacja działań, jakie zostały podjęte przed laty, kiedy otworzyliśmy drogę dla innowacyjnych ośrodków. Pierwszym było lotnisko PWSZ a obecnie PANS, które niemal graniczy z otwartą teraz halą produkcyjną firmy AZA- TECH. Na tym konkretnym przypadku obserwujemy zatem bardzo wyraźną synergię przemysłu i nauki. Mam nadzieję, że działalność produkcyjna firmy, jak również jej działania promocyjne, będą wyraźnym sygnałem dla pozostałych potencjalnych inwestorów, że inwestowanie w tego typu przedsięwzięcia na terenie gminy Chełm jest nie tylko możliwe, ale wręcz komfortowe. Dołożymy wszelkich starań, aby przedsiębiorstwa takie, jak AZA-TECH rozwijały na naszym terenie – wyjaśnia wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.
Firma AZA-TECH powstała w 2014 roku i od początku swojego istnienia działała w oparciu o rozwiązania wypracowane w trakcie badań naukowych. Wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych, dbałość o jakość produkcji oraz terminowość realizacji zamówień stanowi dla firmy podstawę współpracy z kontrahentami w całej Europie.
Czym firma będzie zajmowała się w swoim zakładzie zlokalizowanym na terenie Depułtycz Królewskich? Produkowane są tam obrabiarki trójosiowe, elementy linii produkcyjnych do gięcia na gorąco, prototypy części maszyn i urządzeń zgodnie z dokumentacją kontrahenta oraz opracowywane kompleksowe projekty prototypów w oparciu o parametry określone przez kontrahenta w tym obliczenia wytrzymałościowe MES.
Na jakich technologiach bazuje firma? Aza-Tech, a zwłaszcza nowa hala produkcyjna w Depułtyczach Królewskich, to nie tylko nowoczesne obrabiarki CNC. Funkcjonowanie zakładu oparto na instalacjach OZE – na dachu hali funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna.
Napisz komentarz
Komentarze