Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Gmina Krasnystaw. Mieszkańcy Małochwieja Dużego zaczekają na remont drogi. Wiemy dlaczego...

Dzięki wsparciu pochodzącemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina Krasnystaw przebuduje drogę Małochwiej Duży – Krasnystaw. Zadanie dotyczy bardzo zniszczonego odcinka nawierzchni na długości niespełna kilometra. Mieszkańcy liczący na rychłą zmianę tej sytuacji muszą się jednak uzbroić w cierpliwość.
Gmina Krasnystaw. Mieszkańcy Małochwieja Dużego zaczekają na remont drogi. Wiemy dlaczego...
Gmina Krasnystaw. Remont będzie dopiero po remoncie

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

– Droga, na której remont dostaliśmy wsparcie, to swoisty „łącznik” między gminą a miastem Krasnystaw. Datą graniczną na realizację tego zadania jest październik 2024 roku. Akurat w przypadku tej inwestycji nie będziemy się spieszyć i forsować zmian – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Jak udało się nam dowiedzieć, powodem takiego cierpliwego podejścia jest realizowana w pobliżu inna inwestycja drogowa – remont skrzyżowania drogi wojewódzkiej 812 i krajowej „siedemnastki”, wraz z budową ronda. Utrudnienia i brak płynności ruchu powodują, że wielu kierowców wybiera alternatywne trasy dojazdu, przejeżdżając także przez odcinek, który planują zmodernizować władze gminne.

– Wielu kierowców skraca sobie tędy drogę. Dotyczy to zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, które nie powinny jeździć tym odcinkiem ze względu na ograniczenie tonażowe. Łatwo się domyślić, że gdy zakończy się budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej i krajowej, to nasza droga będzie wymagała już istotnych nakładów. Stwierdziliśmy zatem, że nielogicznym byłoby oddawanie jej przed ukończeniem sąsiedniej inwestycji i powrotem do poprzedniego, mniej intensywnego ruchu na tym odcinku – dodaje wójt Gajowiak-Powroźnik.

Ponadto władze gminy, mając na względzie komfort kierowców, nie chcą kumulować utrudnień drogowych związanych z remontami. Stąd też data rozpoczęcia realizacji zadania będzie rozważana dopiero po połowie przyszłego roku.

– Nie ukrywam, że mamy już zaplanowany harmonogram prac drogowych na rok 2023 na terenie całej naszej gminy. Znaczna część z nich również opiera się na finansowaniu ze środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych. Dotyczyć to będzie m.in. miejscowości Siennica Nadolna, Wincentów, Krupe czy Białka. Front zadań drogowych jest więc duży. Staramy się realizować zadania proporcjonalnie, uwzględniając stan dróg w poszczególnych częściach naszej gminy, ale i tak by nie powodować nadmiernych miejscowych utrudnień dla kierowców i mieszkańców – informuje wójt gminy Krasnystaw.

Szacuje się, że realizacja tego zadania będzie kosztować ponad 1,6 miliona złotych, z czego dwie trzecie, a więc przeszło milion, stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama