Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Region. Trzy wypadki i kilkanaście kolizji. Postawili cysternę w Krupem [WIDEO]

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na drogach regionu są trudne. Ośnieżone i oblodzone jezdnie utrudniają jazdę kierującym. W wielu przypadkach problemy z jazdą mają kierujący pojazdami ciężarowymi.
Region. Trzy wypadki i kilkanaście kolizji. Postawili cysternę w Krupem [WIDEO]

Źródło: KWP w Lublinie

Dziś nad ranem (11 grudnia) na drodze S12 w m. Młynki w powiecie puławskim samochód ciężarowy marki Man z cysterną wpadł w poślizg i wjechał w bariery drogowe. Kierującemu pojazdem 36-latkowi nic się nie stało.

Do podobnego zdarzenia doszło także na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Kierowca cięzarówki zjechał na pobocze i jazdę zakończył na barierce. Z powodu złych warunków na drodze w powiecie tomaszowskim między Telatynem a Łykoszynem bus marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Ani kierującemu, ani dwójce pasażerów nic się nie stało.

Służby drogowe w miejcowości Krupe (powiat krasnostawski) wyciągają z rowu cysternę, która wczoraj wieczorem wjechała do rowu. (przyp. red. - Przed godz. 15 trasa Krasnystaw-Rejowiec została odblokowana).  

- Za kierownicą pojazdu siedział 64-letni obywatel Litwy. Nie dostosował prędkości do warunków pogodowych. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Karetka odwiozła go do szpitala - informuje asp. Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

W powiecie krasnostawskim trudna sytuacja jest również na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Nadrzecznym. Samochody osobowe i ciężarowe mają problem z wyjechaniem na wzniesienia zarówno w kierunku Piask, jak i Krasnegostawu.

Z kolei w Bystrzejowicach (powiat świdnicki) kierujący ciągnikiem wpadł w poślizg i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Konieczna była interwencja służb. Mężczyzna trafił do szpitala. Był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile.

- W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu samochodu jazdy! Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu - podkreśla komisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Na ten moment wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, jednak z powodu bardzo intensywnych opadów śniegu, które w nadchodzących godzinach mają być jeszcze intensywniejsze, a także z powodu wiatru, którego prędkość może wynosić nawet 50km/h, na drogach tych zalega warstwa śniegu oraz błoto pośniegowe - informuje Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. 

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje około 70 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg (pługo-piaskarek, pługo-solarek oraz pługów lemieszowych).

- Kierowcy szczególną uwagę muszą zachować jadąc drogami wojewódzkimi w okolicach rzek, zbiorników wodnych a także przez lasy i w okolicach pól. W takich miejscach, mimo intensywnej pracy naszego sprzętu, może być ślisko a także może być nawiewany śnieg. Prosimy także wszystkich podróżujących by w momencie gdy zauważą na drodze sprzęt do utrzymania dróg w okresie zimowym, umożliwili mu przejazd. O wiele lepiej jest jechać gdy taki pług jest przed nami dodaje rzecznik ZDW.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bercik 11.12.2022 17:45
Czasem wydaje mi się że niektórzy geniusze pierwszy raz wykosztowali się na zimówki i myślą że jak opona się na śniegu rozpędza to będzie też na nim hamować. W pasasata i poszli 100 km/h po osiedlowej. Mijałem takich kilku, ciekaw jestem czy załapali się do statystyki…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama