Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Kolejny nabór wniosków na tani węgiel od dzisiaj

Jeśli ktoś nie zakupił jeszcze węgla na preferencyjnych warunkach, może to zrobić od poniedziałku, 2 stycznia. Miasto rozpoczyna kolejny nabór zgłoszeń.
Chełm. Kolejny nabór wniosków na tani węgiel od dzisiaj

- Złożyłam wniosek w listopadzie. Już koniec grudnia, a ja jeszcze nie otrzymałam informacji o tym, czy mój wniosek o preferencyjny węgiel został rozpatrzony pozytywnie. Nie mogłam wpłacić pieniędzy do 27 grudnia, czyli do dnia wyznaczonego przez urzędników, bo nawet nie wiem, czy mi ten węgiel przysługuje – mówi chełmianka. – Tym bardziej że na wniosku zaznaczyłam, że potrzebuję ekogroszek, a z tego, co wiem, ekogroszku Bogdanka nie dostarcza…

Jak poinformowano nas w urzędzie miasta, osoby zajmujące się wnioskami na bieżąco obdzwaniają mieszkańców i informują o rozpatrzeniu wniosku, ale ponieważ jest tego sporo, nie każdy jeszcze taką informację otrzymał. Można jednak dzwonić pod numer telefonu: 82 565 34 00, by dowiedzieć się, czy tani węgiel nam już przysługuje.

Kolejny wniosek trzeba złożyć do 15 lutego w departamencie spraw obywatelskich (wydział polityki społecznej UM), przy ul. Obłońskiej 20, pok. nr 10, w godz. 8-14.

Jednocześnie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 1 grudnia 2022 r., w przypadku, gdy do 31 grudnia 2022 r. nie kupiliśmy opału w ramach zakupu węgla preferencyjnego albo kupiliśmy mniej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niekupionego w ramach tego limitu powiększa się nam o kolejne 1500 kg.

Wszystkie wnioski złożone do Urzędu Miasta Chełm o zakup paliwa stałego po cenie preferencyjnej zostały już zweryfikowane. Jak się dowiedzieliśmy, rozpatrzono 1310 dokumentów.

Rozwiewamy też wątpliwości. Osoby zgłaszające we wniosku planowany zakup ekogroszku mogą zakupić groszek, oferowany przez kopalnię Bogdanka w ramach zawartej umowy z miastem. Dostępne są niestety tylko trzy frakcje węgla tj.: orzech, groszek oraz miał. Koszt jednej tony pozostaje bez zmian - 1 850,00 zł (dotyczy każdego rodzaju węgla).

- Pracownicy MPEC kontaktują się telefonicznie z odbiorcami w celu wyznaczenia daty i godziny wizyty, a także warunków jego odbioru. Odbiór węgla będzie możliwy tylko z transportem własnym. Zalecany jest odbiór jednorazowy, zgodnie ze złożonym wcześniej zapotrzebowaniem we wnioskach, które zbierane były na przestrzeni ostatnich tygodni - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama