Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: 26. tom "Rocznika Chełmskiego" będzie do nabycia już pod koniec stycznia

Najnowsze wydanie "Rocznika Chełmskiego" już się ukazało. Po promocji czasopisma będzie on dostępny dla wszystkich chętnych!
Chełm: 26. tom "Rocznika Chełmskiego" będzie do nabycia już pod koniec stycznia

Autor: nadesłane od Stowarzyszenia Rocznik Chełmski

27 stycznia (piątek) o godz. 16 w sali widowiskowej Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40) odbędzie się promocja najnowszego wydania "Rocznika Chełmskiego". 26. tom Rocznika wydany został przez Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Chełmską Bibliotekę Publiczną im. Marii Pauliny Orsetti, Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza oraz Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie. 

Nowy Rocznik liczy 520 stron i podzielony został na siedem rozdziałów. W czasopiśmie, między artykułami, zamieszczone zostały zdjęcia z uroczystej promocji 25. jubileuszowego tomu „Rocznika Chełmskiego”. To wtedy nadano wybranym osobom i instytucjom tytuł Amicus Annalis Chelmensis. 

W dziale Artykuły zawarte zostały prace Małgorzaty Podlewskiej-Bem, Ilony Sawickiej, Krzysztofa Grzesiaka, Dominika Panasiuka, Stanisława Dubaja oraz Ryszarda Suduła.

W czasopiśmie znajduje się również dział Z Zagranicy, który zawiera 6 artykułów oraz dział Człowiek i środowisko - 4 artykuły (Jacka i Igi Cymerman, Małgorzaty Stryjeckiej). Jest również dział Materiały (teksty: Jerzego Libery, Andrzeja Bronickiego, Andrzeja Rybaka, Józefa Misztala) oraz Z Żałobnej karty (pożegnanie Henryka Kucharuka, Teresy Świstowskiej autorstwa Pawła Kiernikowskiego oraz Stanisława Lipińskiego napisane przez Zbigniewa Waldemara Okonia). 

Rocznik zawiera także recenzje, których autorami są: Paweł Kiernikowski i Andrzej Kokowski

Po promocji Rocznika, która odbędzie się 27 stycznia, będzie możliwość nabycia czasopisma. Będzie on dostępny w siedzibie Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie (ul. Partyzantów 40); Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie (ul. Lubelska 55) oraz Chełmskim Ośrodku Informacji Turystycznej (ul. Lubelska 63).

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: LisekTreść komentarza: To i tak się dzwię że tyle wytrzymała w tym państwie w Państwie. 😄Data dodania komentarza: 14.11.2024, 18:32Źródło komentarza: Gm. Izbica. Kto zajmie się finansami gminy? Zmiana na stanowisku skarbnikaAutor komentarza: TomTreść komentarza: Dokładnie. Zmiana rządu w Warszawie ,odcina Chełm od finansow dodatkowych. Skąd jeszcze miasto ma kasę ? Tak jak Kolega wspomina - podatki od Nieruchomości. Fajnie było, jak co chwila można było uzyskać kase z Warszawy. Teraz mamy dziurę w ziemi na PKS, wszystki fajne lub niefajne pomysły prezydenta zatrzymały się na stałe. Trzeba by wrócić do pisania projektów unijnych jak kiedyś. Niebieskie tabliczki zamiast bialoczerwonych.Data dodania komentarza: 14.11.2024, 13:48Źródło komentarza: Chełm. Gdy autobusy wodorowe wyjadą na miasto, będzie ekologicznie, ale też... drogoAutor komentarza: WwwTreść komentarza: O dlaczegoData dodania komentarza: 14.11.2024, 10:18Źródło komentarza: Gm. Izbica. Kto zajmie się finansami gminy? Zmiana na stanowisku skarbnikaAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co dziwić się ciemnocie. Całe pisowskie zło to wina Tuska.Data dodania komentarza: 14.11.2024, 09:32Źródło komentarza: Awantura na „Rotę” Konopnickiej. Nie ma już „Niemca”, ale czy przez Tuska?Autor komentarza: TomekTreść komentarza: chyba Ciebie ... belgijskie to niesamowicie posłuszne psy, tylko wymagają opieki - jak każdy pies. "Właściciel" jest tu winny, a nie psyData dodania komentarza: 14.11.2024, 07:49Źródło komentarza: Gm. Chełm. Mieszkankę Pokrówki zaatakowały dwa owczarki. Uratowała ją gruba kurtka i przytomność umysłu
Reklama
Reklama
Reklama