Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Lubelskie więzienia szukają pracowników. Sprawdź wymagania

Zakłady karne w województwie lubelskim ogłosiły rekrutację na stanowiska psychologów i wychowawców. Wśród jednostek, które poszukują pracowników, są między innymi jednostki w Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie. Sprawdzamy, jakie wymagania musi spełnić kandydat do pracy w służbie więziennej.
Lubelskie więzienia szukają pracowników. Sprawdź wymagania
Więzienia z terenu województwa lubelskiego ogłosiły rekrutację na stanowiska psychologów i wychowawców.

Źródło: Zakład Karny w Chełmie

– Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłosił rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego. Więzienia szukają pracowników na stanowisko młodszego psychologa lub wychowawcy – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie. 

Lubelska służba więzienna ma 12 wakatów. Praca ma odbywać się w systemie jednozmianowym w wymiarze 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Dokumenty kandydaci mogą składać w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego) do poszczególnych jednostek w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Lublinie, Opolu Lubelskim, Radomiu, Włodawie, Zamościu i Żytkowicach w terminie do 23 stycznia. 

Jakie wymagania dla kandydatów?

Kandydat do pracy w służbie więziennej musi spełnić szereg wymagań. Jeśli chodzi o stanowisko młodszego psychologa lub wychowawcy, w rekrutacji mogą wziąć udział osoby z wykształceniem wyższym o kierunku psychologia lub wyższym o kierunku mającym zastosowanie w resocjalizacji, czyli resocjalizacji, penitencjarystyki, profilaktyki społecznej, pracy socjalnej, pedagogiki, socjologii, kryminologii lub prawa. 

Wykształcenie średnie lub średnie branżowe również jest dopuszczalne, ale wiąże się z przyznaniem mniejszej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym. 

Dodatkowo premiowane są natomiast m.in. posiadanie stopnia lub tytułu naukowego, aplikacji radcowskiej czy też posiadanie uprawnień budowlanych lub ratownika.

Przypomnijmy, że w służbie więziennej może pracować osoba: posiadająca obywatelstwo polskie; posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej; korzystająca z pełni praw publicznych; która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań; która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo, wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo; dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych; posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe; posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Acha 14.01.2023 22:10
A o dyżurach weekendowych to już nic się nie wspomina.

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama