Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Gm. Krasnystaw. Wyremontują łazienki za 428 tysięcy

Cztery wspólne dla wszystkich lokatorów łazienki w tzw. hotelowcu w Siennicy Nadolnej doczekają się w końcu kapitalnego remontu. W miniony wrotek (7 marca) gmina podpisała w tej sprawie umowę z Fundacją Leroy Merlin, która to wszystko sfinansuje.
Gm. Krasnystaw. Wyremontują łazienki za 428 tysięcy

Źródło: UG Krasnystaw

Część znajdujących się w budynku 15C mieszkań socjalnych i komunalnych zajmują uchodźcy z Ukrainy. Prace budowlane mają polepszyć komfort pobytu zarówno ich, jak i innych zamieszkujących tam osób.

- Budynek 15 C miał wcześniej funkcję tak zwanego hotelowca robotniczego. Najwięcej mieliśmy zakwaterowanych w nim 40 uchodźców. Teraz mieszka tam około 25 obywateli Ukrainy. Niektórzy przebywają tam już ponad rok, sześcioro lub siedmioro dzieci chodzi do szkoły w Siennicy Nadolnej - mówi wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Wartość robót wyniesie około 428 tysięcy złotych. Każda z łazienek ma po kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Są w nich nie tylko prysznice, toalety czy umywalki, ale również pomieszczenia z pralkami. Wszystkie zostaną gruntownie zmodernizowane, a po zakończeniu robót fundacja przekaże je gminie w formie darowizny. Pierwsze prace mają się rozpocząć w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Nowe łazienki powinny być gotowe najpóźniej do końca tegorocznych wakacji.

Kilka miesięcy temu fundacja podjęła podobną współpracę z gminą Fajsławice. Za prawie pół miliona złotych trwa remont pomieszczeń użytkowych w budynku Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie. Obecnie przebywa tam 9 uchodźców, a czworo kolejnych zakwaterowanych jest w ośrodku zdrowia w Fajsławicach.

Na Lubelszczyźnie fundacja podpisała już piąta umowę, a z około setki wniosków z całego kraju pozytywnie rozpatrzyła prawie połowę. Inwestuje w budynki i pomieszczenia, w których uchodźcy z Ukrainy korzystają co najmniej od pół roku. Rozeznanie w terenie w sprawie potrzeb remontowych robią pracownicy sklepów Leroy Merlin, z którymi można kontaktować się w takich sprawach

- Zawarte do tej pory przez nas umowy opiewają na 23 miliony złotych. W remontowanych lub planowanych do remontu miejscach przebywa obecnie 1500 uchodźców z Ukrainy. Chcemy poprawić komfort pobytu tych osób, bo nie wiadomo, ile jeszcze potrwa rosyjska agresja na ich kraj. Wyremontowane pomieszczenia będą służyły później członkom społeczności lokalnych - mówi Agnieszka Bolek, prezes Fundacji Leroy Merlin.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama