Zgodnie z założeniami konkursu ofert inwestycja ma być zrealizowana w przeciągu 16 miesięcy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Do przetargu stanęło 10 firm, które złożyły propozycje mieszczące się w zakładanym na to zadanie budżecie, wynoszącym 2,8 mln zł. Wkład własny gminy wynosi 5%, zaś reszta środków pochodzić będzie z dotacji Polskiego Ładu.
– Naszym zamierzeniem było, aby wszystkie montowane w ramach tego zadania instalacje wyposażone były dodatkowo w magazyny energii. Pozwoli nam to zmniejszyć nie tylko bieżące koszty zużycia energii elektrycznej, ale i ogólne zapotrzebowanie na prąd. Będziemy bowiem korzystać z zasobów zgromadzonych we wspomnianych magazynach – twierdzi Dariusz Turzyniecki, sekretarz gminy Siennica Różana.
Kompletne zestawy instalacji mają być zamontowane na wszystkich budynkach użyteczności publicznej, należących do samorządu gminy, które nie dysponują jeszcze podobnymi rozwiązaniami. Będą to m.in.: Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Siennicy Różanej, hydrofornia w Kozieńcu czy oczyszczalnia ścieków w Siennicy Królewskiej Małej.
Czytaj także:
- Krasnystaw. Przesłała pieniądze fałszywej znajomej, straciła tysiąc złotych
- Nieprzeciętny Londyńczyk zagra w siennickim Dworze Sztuki
- Mieszkańcy Gorzkowa wybiorą nowych sołtysów i rady sołeckie
- Gm. Łopiennik Górny. Radnego wybiorą bez głosowania, ale musi się zgłosić
- Siennica Nadolna. Niespełna milion na obiecaną inwestycję sportowo-rekreacyjną
Napisz komentarz
Komentarze