Około godz. 13 z chełmskimi przedsiębiorcami spotkali się: Krzysztof Grabczuk, Joanna Frydrych Cezary Grabarczyk i Paweł Poncyljusz. Po południu w otwartym spotkaniu z mieszkańcami Chełma i okolic udział wzięli także: Iwona Kozłowska, Wojciech Król, Waldy Dzikowski i Jerzy Wcisła.
- Chcemy rozmawiać z mieszkańcami o różnych problemach, w tym o tym, jak wojna w Ukrainie i jej zakończenie może wpłynąć na rozwój gospodarczy regionów przygranicznych. Życzę Chełmowi, aby inwestorzy zagraniczni, szczególnie ci, którzy prowadzili interesy na terenie wschodniego sąsiada i teraz potrzebują bezpiecznych miejsc, w których można byłoby uruchomić te fabryki po raz kolejny, mogli stąd transportować towary na rynek ukraiński. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu podejściu, a dzieje się już tak na Podkarpaciu, skorzysta również Lubelszczyzna, szczególnie południowo-wschodnia - mówił Paweł Poncyljusz przed spotkaniem z przedsiębiorcami.
Poruszane były kwestie związane między innymi z programami mieszkaniowymi, podatkami, pomysłami na gospodarkę i odnawialnymi źródłami energii.
W spotkaniu ze Sławomirem Neumannem, Gabrielą Lenartowicz, Krystyną Sibińską i Witoldem Zembaczyńskim w Krasnymstawie udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców. Dyskusję zdominowały sprawy związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym i budową linii kolejowych dużych prędkości w całym kraju, w tym na Lubelszczyźnie. Z transparentami pojawili się członkowie Społecznego Komitetu Przeciwników Budowy Torowiska w Ramach Planów CPK na Terenie Powiatu Krasnostawskiego, którzy prosili o wsparcie ich działań.
Przedstawicielka związku zawodowego pracowników cywilnych policji zwróciła się apelem o zwrócenie uwagi na dramatycznie niskie wynagrodzenia w tej grupie zawodowej.
- Jesteśmy grupą najgorzej uposażonych pracowników administracji państwowej. W całym kraju około 70 procent z nas otrzymuje najniższą krajową - mówiła Aleksandra Charmas, przewodnicząca Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie,
Poruszane były też kwestie związane z ukraińskim zbożem, subwencjami oświatowymi i prowadzeniem kampanii billboardowej na tzw. ścianie wschodniej, w średnich i małych miastach, która ma obnażać niedociągnięcia i zaniechania partii rządzącej.
Działacze Koalicji Obywatelskiej odwiedzili tego samego nie również Rejowiec i Włodawę.
Czytaj także:
- Gm. Rejowiec Fabryczny. Na Szkolnej znaków nie widać. Kiedy się pojawią?
- Dorohusk. Uciekła z domu i wyrzuciła torbę z pieniędzmi. Dlaczego tak zrobiła?
- Powiat krasnostawski. Wolą szybką kolej obok S17, bo jest taka możliwość
- Piła pół dnia, wsiadła za kierownicę, a potem... Odebrała matkę czwórce dzieci
Napisz komentarz
Komentarze