Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Mieszkańcy nie ustępują ws. linii do CPK. Ponownie blokowali przejazd krajówką

W niedzielne popołudnie, 14 maja doszło do kolejnego protestu mieszkańców powiatu krasnostawskiego. Sprzeciwiają się oni przyjętym przez spółkę CPK planom poprowadzenia linii Kolei Dużych Prędkości, która ich zdaniem jest zaprojektowana w sposób krzywdzący mnóstwo miejscowych rodzin i przedsiębiorców.
Mieszkańcy nie ustępują ws. linii do CPK. Ponownie blokowali przejazd krajówką

W niedzielne popołudnie, na godzinę 15 umówili się mieszkańcy powiatu, którym szczególnie bliska jest problematyka szkód na skutek planów Centralnego Portu Komunikacyjnego. Planowo manifestacja miała polegać na cyklicznym blokowaniu przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Górnym (na wysokości biblioteki gminnej). Wydarzenia zorganizował Społeczny Komitet Przeciwników Budowy Torowiska w Ramach Planów CPK na Terenie Powiatu Krasnostawskiego. 

Jednocześnie należy nadmienić, że minął mniej więcej rok od pierwszego protestu mieszkańców w tej sprawie. Rok niepewności i drżenia o swoją przyszłość. Rok starań, pomimo których nie udało się im porozumieć z rządową spółką i mieć realną szansę na to, by dowieść swoich racji. 

W proteście uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Obecni też byli samorządowcy różnego szczebla, m.in. wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, przewodniczący Rady Powiatu w Krasnymstawie Witold Boruczenko, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak – Powroźnik, wójt Łopiennika Górnego Artur Sawa czy miejski radny Dariusz Turzyniecki. Do zebranych zwrócił się też też europoseł Krzysztof Hetman oraz Anna Mirzwa – dyrektorka biura posła Krzysztofa Grabczuka.

– Frekwencja nie była jakaś spektakularna. Ciężko się dziwić, bo ludzie są już po prostu zmęczeni całą sytuacją i ignorancją ze strony rządzących, z jaką się spotykamy. Wiemy jednak, że z naszymi postulatami zgadza się mnóstwo mieszkańców naszego regionu, także tych, których wywłaszczenia nie dotyczą bezpośrednio – powiedziała nam jedna z uczestniczek protestu.

Blokada przejścia, którą asekurowało kilkunastu policjantów, trwała mniej więcej do godziny 17.

Jednocześnie burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk rozmawia na temat poprawek przygotowanych przez Instytut Kolejnictwa społecznych wariantów przebiegu trasy Kolei Dużych Prędkości. Dotychczas zgłoszone uwagi nie były bowiem odpowiednio uwzględnione przez IK. Skorygowane trasowania nie spełniły bowiem oczekiwań. Finalna wersja projektu ma być z kolei poddana konsultacjom społecznym z mieszkańcami Krasnegostawu.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama