Jednym z elementów projektu jest organizacja Letniej Artystycznej Etnoszkoły w Woli Uhruskiej dla setki dzieci z Ukrainy i Polski, a konkretnie z ZS w Woli Uhruskiej.
- Od niedzieli trwa Letnia Etnoszkoła, gdzie dzieci podczas różnych zajęć w grupach warsztatowych, poznają gry i zabawy swoich babć i dziadków. Gry na terenie Woli Uhruskiej opracowali etnografowie, będący w naszej gminie miesiąc temu. Najmłodsi poznają tę kulturę i podróżują śladami historii - mówi Mirosław Konieczny, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej.
"Międzynarodowy Festiwal Folklor - siła, która jednoczy" jest podsumowaniem Etnoszkoły i prezentacją umiejętności zdobytych przez dzieci podczas warsztatów.
- Poza sobotnimi występami najmłodszych, którzy będą głównymi aktorami tego wydarzenia, będziemy mogli usłyszeć w niedzielę zespoły lokalne z gmin: Wola Uhruska i Hańsk, które w swoim repertuarze mają nutkę folkloru. Zespół Szkół w Woli Uhruskiej zaprasza całe rodziny na Międzynarodowy Festiwal Folklor - siła, która jednoczy - dodaje Konieczny.
Beneficjentem wiodącym projektu jest Departament Kultury Miasta Łuck, a partnerami są: Zespół Szkół w Woli Uhruskiej i Szkoła Muzyczna nr 1 im. Fryderyka Chopina w Łucku. Dzieci z Ukrainy już od niedzieli asymilują się z polskimi, a współpraca na rzecz pokoleń trwa.
W czasie festiwalu, 17 czerwca, o godzinie 16.20, na placu przy popularnej "Pompce" zagrają: Swojska Kapela, Hańszczanie, Koromysło ze Szczebrzeszyna i folklor z Włodawskiego Domu Kultury.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze