Prawie pięciomilionowa inwestycja jest jedną z większych w historii przedsięwzięć gminnych. Jak informuje sekretarz gminy Waldemar Fedorowicz, bezpośrednią przyczyną wyłączenia przeprawy rzecznej z ruchu jest rozpoczęcie prac związanych z realizacją jego przebudowy, wraz z ulicą, na której się znajduje.
– Staraliśmy się w jak najmniejszym stopniu utrudnić życie mieszkańców, zwłaszcza tych, których posesje znajdują się przy ulicy objętej remontem. Dlatego też wyłączeniu uległ możliwie najkrótszy odcinek drogi, który de facto obejmuje sam most – stwierdził sekretarz Fedorowicz.
Podpisanie umowy, które ma nastąpić we czwartek, 15 czerwca, ma spowodować niezwłoczne rozpoczęcie prac. Stąd też zamknięcie obiektu już teraz.
– Drugim czynnikiem, który skłonił nas do tego ruchu, jest to, że – mówiąc kolokwialnie – obiekt ten lata świetności ma już za sobą. Całe poszycie i konstrukcję ząb czasu już mocno nadgryzł. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców podjęliśmy tę decyzję i zobowiązaliśmy wykonawcę prac remontowych do jak najszybszego zakończenia robót. Ma na to czas najpóźniej do 20 grudnia 2024 roku – dodał nasz rozmówca.
Środki na przeprowadzenie remontu przeprawy pochodzą z rządowego funduszu inwestycji strategicznych Polski Ład, skąd udało się uzyskać wynoszące 3,6 mln. dofinansowanie. Pozostałą kwotę, czyli niespełna 1,4 mln zł, gmina musi pokryć z własnej kieszeni.
Czytaj także:
- Powiat krasnostawski. Szukają 26-latka, który zaginął 10 dni temu
- Krasnystaw. Młodzież z Chotyłowa i Krzewicy najlepsza. Nasi z Busówna na podium
- Krasnostawscy licealiści wyróżnieni za przedsiębiorczość
- Region. Ochotnicy rozwiną skrzydła dzięki „Małemu Strażakowi”. Wiemy, kto dostanie wsparcie
- Gm. Rudnik. Urzędnicy podpatrywali, jak traktować inwestorów
Napisz komentarz
Komentarze