Projekty można było zgłaszać do 3 lipca. Każdy mieszkaniec mógł złożyć dowolną liczbę projektów, zachowując należytą staranność przy ich opracowywaniu. Projekt osiedlowy mógł złożyć wyłącznie mieszkaniec danego osiedla. W tym roku zgłoszono 57 propozycji. Wśród nich:
- 18 - ogólnomiejskich
- 33 - osiedlowych
- 6 - zielony budżet
Podział ilości projektów z uwzględnieniem osiedli:
- Osiedle Rejowiecka - 8 projektów
- Osiedle Śródmieście - 5 projektów
- Osiedle Zachód - 2 projekty
- Osiedle Słoneczne - 3 projekty
- Osiedle XXX-Lecia - 3 projekty
- Osiedle Kościuszki - 2 projekty
- Osiedle Dyrekcja Dolna - 2 projekty
- Osiedle Dyrekcja Górna - 4 projekty
- Osiedle Cementowni - 4 projekty
Z osiedla Działki nie wpłynęło żadne zgłoszenie do Budżetu Obywatelskiego.
Wśród zgłoszonych projektów znalazły się przedsięwzięcia takie jak: budowa i modernizacja dróg i chodników, utworzenie ogrodu sensorycznego, remonty lub utworzenie placów zabaw czy inwestycje i działania informacyjno-edukacyjne na rzecz zwierząt (np. budowa wybiegu dla psów, akcja informacyjna dot. bezdomności zwierząt) oraz wiele innych.
Od 4 do 27 lipca trwa weryfikacja wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Prezydent powołuje w drodze zarządzenia Zespół Konsultacyjny w składzie od 7 do 12 osób, w skład zespołu może wejść od 1 do 3 radnych Rady Miasta Chełm, wskazanych przez radę, od 3 do 8 pracowników właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych urzędu oraz jeden przedstawiciel organizacji pozarządowych zgłoszonych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta.
Od 1 do 8 sierpnia autorzy odrzuconych wniosków będą mieli możliwość odwołania się od decyzji komisji. Do 22 sierpnia zostanie ogłoszona pełna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w dniach 4 - 8 września.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze