Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Tak ma wyglądać nowe osiedle. Jest petycja, aby je przenieść

Władze spółki SIM Lubelskie zaprezentowały wizualizację nowego osiedla, którego budowa planowana jest przy ul. Granicznej. Nie wszyscy jednak cieszą się, że w mieście może powstać co najmniej 120 mieszkań o umiarkowanych czynszach. Do radnych i burmistrza wpłynęła petycja z 46 podpisami osób, które domagają się przeniesienia tej inwestycji w inne miejsce.
Krasnystaw. Tak ma wyglądać nowe osiedle. Jest petycja, aby je przenieść
Wizualizacja osiedla przy ul. Granicznej

Źródło: SIM Lubelskie

Na czwartkowym posiedzeniu wszystkich komisji rady miasta prezes SIM Lubelskie zaprezentował radnym koncepcję programowo-przestrzenną i wizualizację czterech budynków wielorodzinnych, które mają powstać w ramach społecznej inicjatywy mieszkaniowej.

W każdym z bloków mają być windy i balkony. Zostaną też wyposażone w instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, która zasili pompy ciepła i będzie wykorzystywana do ogrzewania tzw. części wspólnych. Do tego dojdzie zagospodarowanie otoczenia w postaci parkingów, placu zabaw i terenów zielonych.

Koncepcja i plan sytuacyjny będą prezentowane podczas Chmielaków Krasnostawskich, które odbędą się w dniach od 18 do 20 sierpnia. Przedstawiciele spółki SIM Lubelskie będą udzielali informacji i odpowiadali na pytania zainteresowanych mieszkańców na temat tego przedsięwzięcia.  

Tymczasem do urzędu miasta wpłynęła w tej sprawie petycja 46 mieszkańców. Autorzy pisma sprzeciwiają się planom budowy budynków wielorodzinnych i lokali usługowych przy ulicy Granicznej. Domagają się również wycofania decyzji określającej warunki zabudowy tego terenu. Powołują się przy tym na zasady współżycia społecznego i dobro wspólne. Czują się zagrożeni, że inwestycja negatywnie wpłynie na ich dotychczasowe miejsce zamieszkania, czyli kameralne osiedle domków jednorodzinnych.

- Planowana inwestycja narusza tzw. zasadę dobrego sąsiedztwa. Zgodnie z nią konieczne jest dostosowanie planowanej zabudowy do stanu istniejącego już na danym obszarze. Oznacza to między innymi, że nowa zabudowa powinna stanowić kontynuację zabudowy znajdującej się w sąsiedztwie inwestycji - czytamy w petycji.

Wnioskodawcy postulują, aby miasto przeniosło tę inwestycję na inny obszar. Między innymi proponują teren byłej bazy PKS przy ul. Szkolnej. Alternatywną lokalizacją jest również przeznaczona pod zabudowę miejska działka inwestycyjna przy ul. Jana Pawła II.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maria 13.08.2023 15:23
Bloki jak za komuny. Polaków powinno być stać na budowę własnego domu.

Mieszkaniec 13.08.2023 14:01
A gdzie to ma być na Granicznej?

Cris 14.08.2023 16:15
Na polu pomiędzy domami jednorodzinnymi a obwodnicą S17

Jadwiga 12.08.2023 13:43
W najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy ulicy Granicznej podziękują tym, którzy zdecydowali o budowie tych niechcianych bloków.

Marzena 11.08.2023 20:15
Zaścianek.Brak słów.Wszędzie dociera jakaś cywilizacja.A tu w modzie bloki z czasów PRL i brak komunikacji miejskiej

Ewelina 28.01.2024 16:49
No a o czym mowa jak chcą budować źle nie budują źle 🤷‍♀️

Mieszkaniec76 11.08.2023 14:54
Krasnystaw = PROTEST Czyli Krasnystaw z tego słynie... Zaorac i nasadzic las !!!

Jan 11.08.2023 13:57
Najlepiej zaorać ten Krasnystaw im się nic nie podoba ludzie obudźcie się w końcu

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama