Inwestycja ta wzbudziła największe kontrowersje wśród mieszkańców osiedla Zachód. To właśnie część z nich zostawiała swoje samochody na parkingu, należącym do sieci sklepów, gdyż pod ich blokami nie ma gdzie zaparkować.
- Nie dość, że miasto nie zapewnia miejsc parkingowych dla mieszkańców, to jeszcze teraz jedyny duży parking w okolicy będzie płatny. Gdzie ja mam to auto zostawić? Przecież do mieszkania nim nie wjadę...- skarży się mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Zachodniej.
O powód powstania w tym miejscu parkomatu, zapytaliśmy dyrekcję sieci sklepów.
- Płatne systemy parkowania występują przy placówkach, gdzie zaparkowanie jest trudne, w związku z czym zapewnienie odpowiedniej rotacji miejsc jest niezbędne - wyjaśnia Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka.. - Dokładnie analizujemy funkcjonowanie naszych sklepów w kontekście dostępności miejsc parkingowych i rotacji parkujących aut, aby zapewnić wysoki komfort zakupowy dla naszych klientów.
I zapewnia, że każdy przypadek wprowadzenia płatnego parkingu jest traktowany indywidualnie.
- Co istotne, na parkingach przed sklepami sieci Biedronka zawsze obowiązuje minimalny gwarantowany okres bezpłatnego postoju, dostosowany do czasu potrzebnego na dokonywanie zakupów w danej placówce. Przy wjazdach na parkingi, a także przy drzwiach wejściowych umieszczone są czytelne oznakowania dotyczące zasad odpłatności za parkowanie. By korzystać z możliwości bezpłatnego pozostawienie auta, konieczne jest pobranie biletu z oznaczonego parkometru i umieszczenie go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu - dodaje dyrektor.
Mieszkańcy się niepokoją
Mieszkańcy osiedla Zachód podkreślają negatywny wpływ wprowadzenia parkomatu przed sklepem, na ich życie codzienne.
- Klienci sklepu i tak parkowali przed naszymi blokami, bo twierdzą, że tak jest im wygodniej. Nie wiem, jak może być wygodniej zaparkować przed blokiem i iść do sklepu, czy ze sklepu z zakupami, niż stanąć na parkingu przy sklepie. Ja podjeżdżam po pracy obok bloku i słyszę, że ktoś idzie tylko na zakupy, a stoi przy mojej klatce!- mówi nam rozżalony mieszkaniec i dodaje- Teraz to już w ogóle będziemy parkować chyba na innych osiedlach!
Ile zapłacimy za postój?
- Po pobraniu biletu z parkomatu dla naszych klientów postój do 120 minut jest darmowy - czytamy na tablicy informującej o płatności.
Po upływie 2 godzin, zapłacimy 3 zł za każde kolejne 60 minut.
Temat kolejnych płatnych miejsc parkingowych w mieście wzbudził negatywne emocje u większości mieszkańców osiedla Zachód. Inni za to wskazują kolejne miejsca, w których widzą potrzebę wprowadzenia płatnych parkingów.
- Pod gmachem też powinien być - pisze w jednej z chełmskich grup pani Angelika.
- Normalna sprawa, porządkującą parkingi i nadmiar pojazdów. Wystarczy pojechać na byle jaki parking do niedalekiego Lublina. Można się przekonać, jak to funkcjonuje na parkingach innych marketów. Do godziny robisz zakupy i nikt nie zmusza do płatności. Potem wg reguł, na które kierowca się godzi lub nie. Jak nie, to nie powinien zostawiać auta na pół dnia lub dłużej. I pełna kultura - pisze pan Tomek.
Gdzie jeszcze powstaną strefy płatnego parkowania? Domyślać się można, że być może w przyszłości pod każdą z dziewięciu chełmskich Biedronek...
Czytaj także:
- Chełm. W mieście funkcjonuje portal gospodarczy. W czym może być pomocny?
- Chełm. Strażacy wyłowili z Glinianek ciało mężczyzny. Akcja zakończona
- Chełm. Na komisji skarg, wniosków i petycji kolejna batalia o spalarnię
- Chełm. Uwaga! Poszukiwani świadkowie potrącenia pieszej. 90-latka poszkodowana
- Chełm. Już wiemy, na jakie zadania będzie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego
Napisz komentarz
Komentarze