Studnia jest odświeżana z materiałów z rozbiórki, które po oczyszczeniu, zostały ponownie użyte do jej budowy.
- Jeżeli jakiś element nie nadawał się do wykorzystania, został wymieniany na nowy. Jednak z tego co wiem, takich przypadków nie było dużo – mówił nam Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta Chełma.
Projekt rewitalizacyjny Placu Łuczkowskiego zakłada również nasadzenie nowych drzew i roślin w donicach oraz zamontowanie małej architektury. Ala na razie trwa intensywne układanie kostki.
- Stan zaawansowania prac wynosi 90 proc., zmierzamy już więc do finiszu. Realizowane są już ostatnie kwestie związane z ułożeniem podłoża i zamontowaniem małej architektury, montowane są zapory blokujące wjazd na Plac Łuczkowskiego z dwóch stron. Oddanie placu do użytku to nastąpi najprawdopodobniej po 20 września. W całej strefie zostanie zmieniona organizacja ruchu, o czym będziemy mieszkańców informować - mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.
Kontynuacją prac na Placu Łuczkowskiego jest również budowa nowego wyjścia z podziemi kredowych przy ul. Przechodniej. Budynek cały czas pnie się do góry.
Obiekt będzie użytkowany jako budynek usługowy, kulturalno-oświatowy, a także będzie stanowił obudowę wejścia do podziemi kredowych, wentylację oraz drogę ewakuacji z podziemi. Ma zostać oddany do użytku w październiku.
Zgodnie z projektem funkcjonalnie podzielony jest na dwie części. Będzie w nim dostępne od ulicy Przechodniej wejście do klatki schodowej do podziemi, które może być wykorzystywane w celach turystycznych lub na potrzeby prac w podziemiach.
Poniżej galeria zdjęć. Zobaczcie, jak przebiegają prace.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze