Wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 326 tys. zł, przy czym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości przeszło 277 tys. zł.
Dlaczego to ważny projekt? Choć obecne przepisy ruchu drogowego mówią wprost o tym, że to pieszy ma pierwszeństwo na "zebrze", nie każdy kierowca tego przestrzega. W obrębie przejść dla pieszych bardzo często dochodzi do potrąceń. Wiedza na temat bezpieczeństwa to klucz do sukcesu, ponieważ dzieci, które będą umiały poprawnie przechodzić przez przejście, staną się bardziej bezpieczne.
W ramach projektu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie zostały wsparte materiałami i narzędziami edukacyjnymi. Dla uczniów zakupione zostały też: trenażery czasu reakcji - urządzenia przeznaczone do sprawdzania i podnoszenia sprawności w zakresie czasu reakcji na bodźce świetlne. Pojawiły się także mobilne miasteczka rowerowe, które są zestawami składającymi się ze specjalnych mat gumowych imitujących asfalt. Ułożone obok siebie tworzą układ komunikacyjny: rondo, przejście dla pieszych, przejazd kolejowy, ścieżki, drogi, sygnalizatory świetlne oraz miniznaki drogowe.
W rejonie przejść dla pieszych usytuowane zostały urządzenia i obiekty zwiększające bezpieczeństwo na drogach publicznych w Krasnymstawie. Na ulicy Sobieskiego zostało zamontowane wyniesienie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Okrzei oraz przy ulicy Piłsudskiego pojawiły się wyświetlacze prędkości. Również w rejonie skrzyżowania ulic Okrzei i Królowej Sońki nastąpiły zmiany. Powstał tam "azyl dla pieszych", czyli przejście dla pieszych z wysepką na środku. Pozwala to na sprawniejsze przejście przez jezdnię w tym miejscu.
Poniżej galeria zdjęć
Napisz komentarz
Komentarze