Reprezentanci MKS Judo Chełm startowali w dwóch turniejach poziomu ogólnopolskiego, czyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw. W tych drugich z dobrej strony pokazali się Wiktoria Łukasiewicz i Adrian Podbiegły, którzy zajęli siódme lokaty. Chełmscy judocy brali również udział w pięciu zmaganiach w województwie lubelskim, w tym w mikołajkowym turnieju w Chełmie. Właśnie w tej imprezie wystartowało 124 zawodników z dziewięciu klubów, którzy stoczyli łącznie 157 pojedynków. Najlepsi otrzymali medale, a dodatkowo wszyscy - zgodnie z ideą turnieju - upominki i słodycze.
- Udało nam się zrealizować prawie wszystkie założone cele, większość z własnych środków, ponieważ z miasta otrzymaliśmy niewielką dotację - mówi Stanisław Gołub, prezes MKS Judo Chełm. - Wyniki napawają optymizmem, ale niestety gasi go podwyższenie opłaty czynszowej za użytkowanie sali treningowej, i to o 20 proc., co nie było z nami konsultowane... Trochę mnie to dziwi, ponieważ z moich wyliczeń wynika, że przy ostatniej dotacji oddaliśmy do miasta dwa razy więcej pieniędzy, niż otrzymaliśmy. Moim zdaniem, wzorem wielu innych miast, lokalny sport powinien być dotowany w takim zakresie, aby zmniejszyły się koszty wynajmu obiektu, w którym odbywają się treningi.
W planach MKS Judo Chełm na 2024 r. jest udział w kilku zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Judo, a także organizacja campów szkoleniowych z mistrzem olimpijskim Pawłem Nastulą oraz olimpijczykiem Przemysławem Matyjaszkiem.
Czytaj również:
Napisz komentarz
Komentarze