Studniówka i matura to symboliczny krok w dorosłość. Zanim na dobre rozpoczną się intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości, jest idealna okazja do wspólnej zabawy i świętowania z klasą. Niegdyś bale maturalne często organizowano w murach szkoły, dziś zazwyczaj odbywają się w eleganckich salach bankietowych i domach weselnych. Niezmiennym elementem tradycji pozostaje jednak uroczyste rozpoczęcie balu od dostojnego poloneza. Maraton studniówek rozpoczyna I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie. Studniówka odbędzie się 11 stycznia w domu weselnym niedaleko Krasnegostawu. Organizacją balu miedzy innymi zajmuje się uczennica Natalia Knap. Opowiedziała nam, jak wyglądają przygotowania.
W tym roczniku dwie klasy będą pisały maturę. W tegorocznej studniówce udział weźmie około 50 uczniów, tylko kilkoro zrezygnowało z udziału w imprezie.
- Organizujemy studniówkę wspólnie z drugą maturalną klasą. Kilka osób zrezygnowało z imprezy. Przygotowania do poloneza rozpoczęliśmy dwa miesiące teamu. A dziś (10 stycznia) mamy próbę generalną. Pomimo problemów, aby umówić się ze wszystkimi na próby, naprawdę dobrze nam to wychodzi – powiedziała dzień przed balem Natalia.
Co jest teraz modne?
Tegoroczne maturzystki najczęściej wybierają długie suknie, dominują odcienie ciemne, a zwłaszcza klasyczna czerń. Warto zauważyć, że ten trend nie jest wcale tak oczywisty i niezmienny. Długie, balowe kreacje nie zawsze cieszyły się taką popularnością, choć obecnie zdecydowanie obserwujemy ich powrót do łask. Chłopcy, zgodnie z tradycją, stawiają na eleganckie, klasyczne garnitury. Maturzystki decydują się na wizyty u kosmetyczek i fryzjerów. Koszt stroju, makijażu i fryzury jest oczywiście kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników.
Ile kosztuje bal studniówkowy?
Mimo że ostateczna cena za parę jest uzależniona od wielu czynników, takich jak liczba serwowanych dań gorących, zaplanowane atrakcje czy wystrój sali, można przyjąć, że średni koszt za parę waha się od 500 do 800 złotych. W przypadku studniówki w I Liceum Ogólnokształcącym koszt ten wyniósł 600 złotych za dwie osoby.
- W cenę wliczone jest już wszystko. Opłata za dom weselny, usługa fotografa, DJ oraz dekoracja sali, kwiaty. Będziemy mieć też specjalną ściankę do robienia zdjęć. Zrezygnowaliśmy z fotobudki, żeby uniknąć dodatkowych kosztów - podziałała nam uczennica.
Życzymy udanej zabawy i niezapominanych wspomnień z tego wyjątkowego wydarzenia.
Napisz komentarz
Komentarze