Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Mamy wielu uzdolnionych artystów!

Gm. Dubienka. Muzycznie pożegnali Boże Narodzenie

W sobotę, 1 lutego, w szkole podstawowej w Dubience odbył się tradycyjny, XIV już, Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie pojawiło się niemal 60 uzdolnionych muzycznie wykonawców – solistów oraz zespołów. Kto sięgnął po najwyższe laury? Sprawdzamy wyniki.
Gm. Dubienka. Muzycznie pożegnali Boże Narodzenie

Źródło: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience

W kategorii „soliści – dzieci do lat 13” pierwsze miejsce zajęła Zofia Mazurek, która reprezentowała Zespół Szkół w Sawinie. Na drugiej lokacie uplasowała się Milena Pieczykolan, a miejsce trzecie zdobyła Zuzanna Łoza, która do Dubienki przyjechała ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy.

Wyróżnienie w tej kategorii przypadło w udziale Oliwii Kozińskiej, która w czasie konkursu reprezentowała Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.

W kategorii „soliści - młodzież od 14 do 18 lat” najwyższe noty uzyskała Nikola Krasnowska, która reprezentowała Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła Julia Krzeszczyk z Koła Gospodyń Wiejskich w Chutczu. Na miejscu trzecim uplasował się natomiast Dominik Simakowski, uczęszczający na zajęcia Studia Wokalnego „Uwolnij Głos”.

Także w tej kategorii postanowiono przyznać wyróżnienie, które trafiło do Mai Kaczor, uczennicy Szkoły Podstawowej w Wierzbicy.

A jak zaprezentowali się młodzi artyści, występujący w ramach zespołów? W kategorii „zespoły dziecięce do lat 13” na pierwszym miejscu podium stanął zespół „Tęcza” ze szkoły podstawowej w Białopolu. Druga lokata w tej samej kategorii przypadła w udziale zespołowi dziecięco-młodzieżowemu „Łyszcz”, który reprezentował Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół dziecięcy „Śpiewające Stokrotki” z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. 

Wyróżnienie w tej grupie artystów trafiło do zespołu wokalnego ze szkoły podstawowej w Okszowie. 

Liczne talenty jury dostrzegło także w grupie zespołów młodzieżowych, których członkowie ukończyli od 14 do 18 lat. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął „Okszów Folk Band”, reprezentujący Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Druga lokata przypadła w udziale zespołowi „Tęcza” ze szkoły podstawowej w Białopolu. Na trzecim miejscu podium w tej kategorii uplasował się zespół wokalny ze szkoły podstawowej w Lisznie (klasa 7). 

Wyróżnienie trafiło do zespołu "Lawendowe Nutki" z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sawinie.

W Dubience rywalizowali również dorośli. Pierwsza nagroda w tej kategorii trafiła do Barbary Nowakowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie. 

Wśród zespołów, które swój repertuar prezentowały bez akompaniamentu, najlepszą ocenę jury uzyskał zespół „Radość” z Liszna, który na co dzień związany jest z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłowie. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął zespół „Zza rzeki”, reprezentujący Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół „Remedium” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu. 

Który zespół w tej kategorii otrzymał wyróżnienie? Jury uznało, aby przyznać je zespołowi „Pawłowianki” z Pawłowa. 

Równie wysoki poziom zaprezentowały zespoły śpiewacze, które wystąpiły z akompaniamentem. Pierwsza lokata w tej kategorii przypadła w udziale grupie „Cykady” z Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki z Dorohusku. 

Drugie miejsce w tej samej kategorii przyznano zespołowi „Siedliszczanie znad Wieprza”. Zespół reprezentował Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Siedliszczu. Na trzecim miejscu podium znalazła się kapela „Młodzież po 40-stce” w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. 

Wyróżnienie postanowiono przyznać zespołowi „Flowers” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu. 

Nagroda specjalna trafiła do Amelii Kołtun z Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz do grupy „Promyki” z Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach. 

Nagrodę specjalną wójta gminy Dubienka otrzymał zespół „Czerwona Jarzębina" z Rozięcina, reprezentujący Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach

Swoje nagrody specjalne wręczał również radny powiatu chełmskiego Mieczysław Neczaj. Wyróżnieni w ten sposób zostali Dominik Simakowski ze Studia Wokalnego "Uwolnij Głos", Nikola Krasnowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu oraz kapela "Młodzież po 40-stce" z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamareklama FFCL dodatek
KOMENTARZE
Autor komentarza: gedTreść komentarza: Ocena tego jak żyje się w mieście nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie że im się żyje lepiej, skoro pracują w mieście, korzystają z oświaty, służby zdrowia, usług, kultury, rozjeżdżają miejskie drogi, a podatki które powinny iść na utrzymanie tego wszystkiego płacą gdzieś indziej. Na same szkoły średnie, do których chodzą niemal wszystkie dzieci z gminy Chełm, miasto wydaje ca 1/4 budżetu. W nosie mam, co tam jest u nich "gotowe" i jak ich samorząd spełnia ich oczekiwania, skoro to wszytko moim kosztem. To żaden "sąsiad" tylko patologia administracyjna, część tej samej miejskiej tkanki. Sąsiad to jest gmina Sawin czy Kamień. Poznać można po tym, że Chełm nie znajduje się w środku tego "sąsiada".Data dodania komentarza: 7.02.2025, 18:57Źródło komentarza: Chełm. Mieszkańcy powiedzą, czy chcą powiększenia miastaAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: dlatego połączenie w zespoły jest konieczne. Nie rozumiem lamentu w tej kwestii. Druga kwestia w tym temacie to gdzie ekonomia w internatach o których pisano. A bursa w połowie pusta. Zero logiki.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 17:35Źródło komentarza: Chełmska oświata w kryzysie? Coraz mniej dzieci, coraz większe kosztyAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: tylko dla kogo???? jak tu nie ma uczniów.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 17:32Źródło komentarza: W Chełmie powstanie Nowoczesne Branżowe Centrum Umiejętności za 16 milionów złotych!Autor komentarza: Marian TywoniukTreść komentarza: Szkoda, że nie podano bardzo ŵżnej informacji, że budowa mieszkan komunalnych, socjalnych i w ramach budownictwa społecznego będzie sfinasowan przez BKG w ramach Krajowego Planu Odbudowy że Środków UE, których by nie było gdyby Obecna Koalicja nie wygrała wyboro 15 października 2024 roku.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 16:24Źródło komentarza: Chełm zyska ponad 750 nowych mieszkańAutor komentarza: KonradTreść komentarza: A co się dziwić, jak przez ostatnie lata rozpieprzało się oświatę i jednocześnie nie dbało o miejsca pracy w mieście. Na efekty nie trzeba było długo czekać.Data dodania komentarza: 7.02.2025, 15:55Źródło komentarza: Chełmska oświata w kryzysie? Coraz mniej dzieci, coraz większe koszty
Reklama
Reklama
Reklama