W kategorii „soliści – dzieci do lat 13” pierwsze miejsce zajęła Zofia Mazurek, która reprezentowała Zespół Szkół w Sawinie. Na drugiej lokacie uplasowała się Milena Pieczykolan, a miejsce trzecie zdobyła Zuzanna Łoza, która do Dubienki przyjechała ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy.
Wyróżnienie w tej kategorii przypadło w udziale Oliwii Kozińskiej, która w czasie konkursu reprezentowała Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.
W kategorii „soliści - młodzież od 14 do 18 lat” najwyższe noty uzyskała Nikola Krasnowska, która reprezentowała Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła Julia Krzeszczyk z Koła Gospodyń Wiejskich w Chutczu. Na miejscu trzecim uplasował się natomiast Dominik Simakowski, uczęszczający na zajęcia Studia Wokalnego „Uwolnij Głos”.
Także w tej kategorii postanowiono przyznać wyróżnienie, które trafiło do Mai Kaczor, uczennicy Szkoły Podstawowej w Wierzbicy.
A jak zaprezentowali się młodzi artyści, występujący w ramach zespołów? W kategorii „zespoły dziecięce do lat 13” na pierwszym miejscu podium stanął zespół „Tęcza” ze szkoły podstawowej w Białopolu. Druga lokata w tej samej kategorii przypadła w udziale zespołowi dziecięco-młodzieżowemu „Łyszcz”, który reprezentował Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół dziecięcy „Śpiewające Stokrotki” z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.
Wyróżnienie w tej grupie artystów trafiło do zespołu wokalnego ze szkoły podstawowej w Okszowie.
Liczne talenty jury dostrzegło także w grupie zespołów młodzieżowych, których członkowie ukończyli od 14 do 18 lat. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął „Okszów Folk Band”, reprezentujący Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Druga lokata przypadła w udziale zespołowi „Tęcza” ze szkoły podstawowej w Białopolu. Na trzecim miejscu podium w tej kategorii uplasował się zespół wokalny ze szkoły podstawowej w Lisznie (klasa 7).
Wyróżnienie trafiło do zespołu "Lawendowe Nutki" z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sawinie.
W Dubience rywalizowali również dorośli. Pierwsza nagroda w tej kategorii trafiła do Barbary Nowakowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie.
Wśród zespołów, które swój repertuar prezentowały bez akompaniamentu, najlepszą ocenę jury uzyskał zespół „Radość” z Liszna, który na co dzień związany jest z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłowie. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął zespół „Zza rzeki”, reprezentujący Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół „Remedium” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu.
Który zespół w tej kategorii otrzymał wyróżnienie? Jury uznało, aby przyznać je zespołowi „Pawłowianki” z Pawłowa.
Równie wysoki poziom zaprezentowały zespoły śpiewacze, które wystąpiły z akompaniamentem. Pierwsza lokata w tej kategorii przypadła w udziale grupie „Cykady” z Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki z Dorohusku.
Drugie miejsce w tej samej kategorii przyznano zespołowi „Siedliszczanie znad Wieprza”. Zespół reprezentował Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Siedliszczu. Na trzecim miejscu podium znalazła się kapela „Młodzież po 40-stce” w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.
Wyróżnienie postanowiono przyznać zespołowi „Flowers” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu.
Nagroda specjalna trafiła do Amelii Kołtun z Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz do grupy „Promyki” z Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.
Nagrodę specjalną wójta gminy Dubienka otrzymał zespół „Czerwona Jarzębina" z Rozięcina, reprezentujący Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach
Swoje nagrody specjalne wręczał również radny powiatu chełmskiego Mieczysław Neczaj. Wyróżnieni w ten sposób zostali Dominik Simakowski ze Studia Wokalnego "Uwolnij Głos", Nikola Krasnowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu oraz kapela "Młodzież po 40-stce" z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze