Inwestycja pochłonęła ponad 800 tys. zł, ale na połowę tej kwoty gmina zdobyła dofinansowanie.
- To najnowocześniejsza świetlica w gminie i regionie. Budynek został docieplony, ma nową instalację wodno-kanalizacyjną wraz z własną oczyszczalnią ścieków. Energię elektryczną czerpie z urządzeń fotowoltaicznych - podkreśla wójt Bożena Deniszczuk.
Obiekt wyposażono w meble kuchenne, lodówkę i kuchnię indukcyjną, na sali konferencyjnej są stoły i krzesła. Największą salę można przedzielić przesuwaną ścianką, a więc mogą się tam odbywać jednocześnie dwa spotkania. W budynku są nowoczesne łazienki. Jedna z toalet jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstał też podjazd dla wózków. Jest specjalnie miejsce parkingowe, wydzielone z myślą o osobach mających problemy z poruszaniem się.
- W byłym garażu OSP powstał magazyn. Będzie tam składowana żywność, a potem wydawana osobom uprawnionym do pomocy. Skorzysta ponad 600 osób. Wydają ją pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, żołnierze WOT oraz wolontariusze PCK - opowiada wójt.
Świetlica dzięki remontowi stanie się wiejskim centrum kultury. Tu będą realizowane projekty kulturalne gminy i kół gospodyń wiejskich.
- To nie jest świetlica tylko dla mieszkańców Wólki Tarnowskiej. To miejsce, w którym będą się spotykać mieszkańcy całej gminy i ich goście. Nie zamykamy się na ani na ludzi, ani na pomysły. To miejsce ma służyć integracji i krzewieniu tradycji kulturalnych i kulinarnych - mówi wójt.
Napisz komentarz
Komentarze