Kandydatka do tytułu pracuje w zawodzie położnej od 32 lat, od początku w szpitalu w Chełmie. Wspiera kobiety w ciąży i w czasie porodu, jest z nimi także w okresie macierzyństwa. Jak mówi, nie wyobraża sobie innej pracy.
- To bardzo przyjemny, a zarazem odpowiedzialny zawód. Najpiękniejsze jest w nim to, że mam niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi. Towarzyszę im w jednym z najpiękniejszych momentów ich życia, gdy zostają rodzicami. Jest radość, wzruszenie i satysfakcja – mówi.
Beata Śliwa pracuje także w szkole rodzenia działającej przy szpitalu.
- Niestety teraz, ze względu na pandemie, zajęcia zostały zawieszone - mówi.
W samych superlatywach o Bożenie Śliwie wypowiada się Beata Żółkiewska, naczelna pielęgniarka chełmskiego szpitala. Zwraca uwagę na jej wrażliwość i empatię, ale też odpowiedzialność, doświadczenie i wiedzę.
– Jest bardzo lubiana zarówno przez pracowników, jak i pacjentki. Cieszę się, że ktoś taki pracuje w naszym szpitalu i że ktoś dostrzegł jej profesjonalizm, zgłaszając do konkursu.
Bożena Śliwa nie wie, kto zgłosił jej kandydaturę do tytułu „Położnej na medal”.
- Jestem mile zaskoczona, że ktoś docenił mnie i moją pracę - dodaje.
Zachęcamy do oddania swojego głosu na „naszą” położną. To dobry sposób, żeby powiedzieć jej „dziękuję”.
Pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu jest Akademia Malucha Alantan. Patronat honorowy sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji. Celem jest wyróżnienie i nagrodzenie wyjątkowych położnych, docenienie przez pacjentki za wsparcie, empatię, bliskość, a także za wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Głosujemy online na stronie www.poloznanamedal.info/kandydatki.
Napisz komentarz
Komentarze