Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Stopień alarmowy BRAVO w Polsce. Co oznacza?

Inwazja Rosjan na Ukrainę, na tę chwilę nie wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa Polaków. Rząd przedsięwziął jednak pewne środki, które mają zminimalizować ryzyko związane z atakiem terrorystycznym. Jednym z nich jest ogłoszenie alarmu BRAVO.
Stopień alarmowy BRAVO w Polsce. Co oznacza?

Autor: iStock

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił podwyższenie stopnia zagrożenia terrorystycznego w cyberprzestrzeni do CHARLIE-CRP. Zobowiązało to, w szczególności administrację publiczną, do wnikliwego obserwowania wszelkich sygnałów świadczących o próbach dokonania ataków hakerskich. Decyzja ta zapadła w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie, gdzie doszło do inwazji rosyjskich wojsk.

Z tego samego powodu w poniedziałek ogłoszony został stopień alarmowy BRAVO. Jest to drugi z czterostopniowej skali alert, którego wejście w życie wiąże się ze zwiększonym i przewidywalnym zagrożeniem wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Aktualnie obowiązuje on do 15 marca, do godziny 23:59. Obejmuje jednak tylko województwa podkarpackie i lubelskie, które graniczą z Ukrainą.

„Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy” – ogłosiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze.
 



Według informacji zgromadzonych przez Onet, oznacza to wprowadzenie m.in. poniższych zasad:

- służby bezpieczeństwa mogą przeprowadzać wzmożone kontrole dużych skupisk ludzi,
- wzmożone kontrole obiektów mogących stać się celem ataku terrorystycznego,
- na wypadek ataku zapewniona jest dostępność alarmowa członków odpowiedzialnych za wdrożenie procedur działania,
- ostrzeżenie personelu o możliwym zagrożeniu,
- możliwość dodatkowego kontrolowania pojazdów oraz budynków w zagrożonych rejonach,
- osoby postronne nie mogą przebywać na terenie żłobków, przedszkoli i szkół oraz uczelni.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: zdzichTreść komentarza: a łącznik kolo huty to zostanie taki czy to zrobią?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 15:40Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Utrudnienia na ulicach: Wolwinów, Kosynierów i GajowejAutor komentarza: megalomanTreść komentarza: A jak tam dziura po dworcu PKS? Kiedy otwarcie biurowca? Czy będzie razem z otwarciem młyna Michalenki?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 07:11Źródło komentarza: Prezydent Chełma Jakub Banaszek nagrodzony "Złotym Lajkiem"Autor komentarza: LokalesTreść komentarza: Komuna w Chełmie ma się dobrze.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 20:57Źródło komentarza: Chełm. Drastyczna podwyżka czynszów w mieszkaniach komunalnych?Autor komentarza: Patologia heheTreść komentarza: Jestem tego świadoma że może nie którym ludziom to się nie spodoba ale jestem 9l beneficjentem i naprawdę ludzie dajcie innym pracować jestem ciekawa ile z was by się udało wejść do mieszkania gdzie pachnie nie ciekawie i wytrzymać przynajmniej 30minut np. Rozumiem że dzieci wymagają dużo i daje się im jak najwięcej te panie też mają rodzinny.Kazdy ma prawo miec dzień trudny.Pani dyrektor jest naprawdę złota kobietaData dodania komentarza: 27.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Chełm. Rodzice osób z niepełnosprawnościami skarżą się na dyrekcję MOPRAutor komentarza: LeonTreść komentarza: Tak, Jakub!!!Data dodania komentarza: 27.11.2024, 07:13Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółki
Reklama
Reklama
Reklama