Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Super Optyk - Black Week
Reklama

Poznaj sekrety ajurwedy i przekonaj się, że utrzymanie zdrowia jest łatwiejsze, niż myślisz!

Ziołolecznictwo coraz częściej dochodzi do głosu w kwestii wspomagania zdrowia. I nie można się temu dziwić. Żyjemy w epoce przemysłu, pracy i globalizacji. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, ale wielkie miasta, betonowe place i wirtualna rzeczywistość sprawia, że zapominamy o naturze. W wyniku tej tęsknoty łatwo złapać gorsze dni, ale jak w zasadzie zachować równowagę między życiem w obecnej rzeczywistości a czerpaniem z natury. Dla niektórych wyjścia do parku to nie wszystko. Tutaj na pomoc przychodzi ajurweda, czyli starohinduska koncepcja zdrowia, a zarazem filozofia życia. Czym jest i co ma wspólnego z ziołolecznictwem? Dowiesz się tego w tym wpisie.
Poznaj sekrety ajurwedy i przekonaj się, że utrzymanie zdrowia jest łatwiejsze, niż myślisz!

Czym w zasadzie jest ajurweda? Oto krótkie vademecum wiedzy

Ta starohinduska filozofia powstała około 5 tys. lat temu. Tak głębokie korzenie jednak utrzymują się nawet do dzisiaj – stanowią bowiem istotną podstawę życia wielu osób już nie tylko w miejscu pierwotnego wpływu, czyli na półwyspie Indyjskim, ale na całym świecie. Z roku na rok coraz więcej słyszymy o ajurwedzie, czym więc w zasadzie jest? To najstarszy system medycyny naturalnej, lecz nie tylko. Ajurweda łączy w sobie koncepcje zdrowia oraz system filozoficzny, który oparty jest o zachowanie wewnętrznej równowagi. Zrozumienie siebie jest fundamentalne. W istocie tej filozofii więc znajduje się obserwacja natury, ludzi, otoczenia i swojego ciała. Początkiem dla każdej osoby wchodzącej w świat ajurwedy jest określenie indywidualnego typu energetycznego. To konieczne, ponieważ to na tej podstawie wyznacza się indywidualne metody na prawidłowe kształtowanie swojego życia. Sprawdź więc, którym z rodzajów jesteś: pitha, vatha czy kapha.

 

Co wspólnego mają ze sobą Ajurweda i ziołolecznictwo?

Co ciekawe, ajurweda bezwiednie przedostała się do życia wielu z nas. Dlaczego? Ponieważ jej fundamentem jest natura. To znaczy, że medycyna ajurwedyjska opiera się przede wszystkim na naturalnych środkach występujących na półwyspie Indyjskim. Przecież kminek, pieprz, goździki, imbir i kardamon pochodzą właśnie stamtąd. Doskonale wiemy, jak cenny bywa dla nas napar z imbiru z chłodne dni. To wszystko jest jednak tylko kroplą w morzu tego, co zawiera się w istocie tej medycyny naturalnej. Przez tyle lat wypracowała specjalistyczne mieszaniny roślin, które pomagają w utrzymaniu zdrowia. Dzisiaj jednak nie trzeba jechać aż do Indii, aby być za pan brat z tymi środkami. Obecnie ajurweda jest na tyle popularna, że nawet w Polsce powstają specjalistyczne sklepy z suplementami trzymającymi się solidnie recept ajurwedyjskich. Najlepszym przykładem jest DEVA Harmony. Tam też znajdziesz idealne rozszerzenie omawianego tematu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: zdzichTreść komentarza: a łącznik kolo huty to zostanie taki czy to zrobią?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 15:40Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Utrudnienia na ulicach: Wolwinów, Kosynierów i GajowejAutor komentarza: megalomanTreść komentarza: A jak tam dziura po dworcu PKS? Kiedy otwarcie biurowca? Czy będzie razem z otwarciem młyna Michalenki?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 07:11Źródło komentarza: Prezydent Chełma Jakub Banaszek nagrodzony "Złotym Lajkiem"Autor komentarza: LokalesTreść komentarza: Komuna w Chełmie ma się dobrze.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 20:57Źródło komentarza: Chełm. Drastyczna podwyżka czynszów w mieszkaniach komunalnych?Autor komentarza: Patologia heheTreść komentarza: Jestem tego świadoma że może nie którym ludziom to się nie spodoba ale jestem 9l beneficjentem i naprawdę ludzie dajcie innym pracować jestem ciekawa ile z was by się udało wejść do mieszkania gdzie pachnie nie ciekawie i wytrzymać przynajmniej 30minut np. Rozumiem że dzieci wymagają dużo i daje się im jak najwięcej te panie też mają rodzinny.Kazdy ma prawo miec dzień trudny.Pani dyrektor jest naprawdę złota kobietaData dodania komentarza: 27.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Chełm. Rodzice osób z niepełnosprawnościami skarżą się na dyrekcję MOPRAutor komentarza: LeonTreść komentarza: Tak, Jakub!!!Data dodania komentarza: 27.11.2024, 07:13Źródło komentarza: Chełm. Rozrasta się skład kadry kierowniczej miejskiej spółki
Reklama
Reklama
Reklama